dt
Soru Sahibi
29 Ağustos 2014 23:20

Paslı içecek içmek

Hocam annem bilmeden Paslı bir içecek içmiş. Zarari olurmu ileride bi hastalik yapar mi be kadar sakincali ve varsa zarari tedavi mi olmasi gerekir ya da zarari yokmudur acil cevap verirswniz cok sevinirim hocam. Teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. H. Hakan Keküllüoğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları

Sayın Demir;maalesef geç okudum.İnşallah bir zarar olmaz.Olsa mide barsak zehirlenmesi şeklinde bulantı,kusma,belki ishal de yapabilirdi.Eğer bugüne kadar yapmadıysa endişelenmeyin.Selamlar...

3 Eylül 2014 10:26
dt
Soru Sahibi

Hocam cevabiniz icin oncelikle cok tesekkur ederim. Sizden bir ricam var eger kusuruma bakmassaniz bi sorum daha olacak bilmiyorum alaniniza giren bi konu mu ama cok onemli yardimci olursaniz cok memnun olurum. Hocam annem 6 yil once safra kesesi ameliyatı olucakti ama masada kalbi durdu. Tekrar calisti ama safra kesesi ameliyati olamadi. Ameliyattan sonra kalp doktoruna gitti olume goturecek kadar kalpte sorun yok dedi. Narkozu mu fazla verdiker ya da aç karnina mi girdin diye sormuslar narkozu bilmem ama aç ameliyata girdim demis bunlardan olabilir mi acaba. Aradan 6 yil gecti artik safra kesesi iyice agrimaya basladi yani ondan beri ameliyat olmadi ve bu olaydan sonra cok korktu. Ne yapmamiz gerekir acaba hocam. Yine ayni sey olur mu ya da tip gittikce ilerliyor. Bu ameliyatin daha kolay yolu varmidir acaba? bilgilendirirseniz cok ama cok sevinirim. Kusura bakmayin cevaplarsaniz cok tesekkur ederim hocam.

8 Eylül 2014 00:07
Uzm. Dr. H. Hakan Keküllüoğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları

Sayın Demir; kalp niye durdu anladığım kadarıyla anlaşılamamış. kalp doktoru da bir problem bulmamış.Uygun metodla yeniden operasyon olması durumunda, asla bir risk yok denemez.Bu risk sağlam olan herkes için de geçerli. Anestezi, genel cerrahi ve kardiyoloji uzmanlarından fikir alınarak ameliyat olmasına çalışılmalı derim. Selamlar...

15 Eylül 2014 01:27