YG
Soru Sahibi
23 Mayıs 2020 00:46

Burun acil yardım

Hocam merhabalar benim burnumda eğrilik var çoğunlukla iç çekiyorum sanki aldığım nefes bana yetmiyor bunun sebebi burnumda deviasyon olması midir nefes darligim var ciddi derecede

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mehmet Haksever
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Burun tıkanıklığının birçok nedeni vardır. Bunlardan bir tanesi hatta sık nedenlerinden bir tanesi burun orta bölmedeki eğrilik yani septum deviasyonudur. Bunun dışında çocuklarda geniz eti büyümesi, erişkinlerde polip ve allerji diğer sık nedenlerdendir. Burun tıkanıklığına neden olan durumun basit bir muayene ve endoskopi ile kolayca ortaya konur. Tıknanıklığı çözmek için sebebe yönelik tedavi gerekir. Geçmiş olsun.

28 Mayıs 2020 11:20