SY
Soru Sahibi
8 Eylül 2020 21:54

Kolesteatom ameliyatı

Merhaba hocam . Babam 77 yaşında,10 gün önce kolesteatom ameliyatı oldu. Tomografi raporunda 20×30 mm civarında olduğu yazıyordu. Beyne zarar vermemiş. Doktorumuz ameliyatın iyi geçtiğini söylemesine rağmen 10 gündür kulak ağrısi geçmedi. Günde lki defa ağrı kesici içmeye devam ediyor. Sizce bu durum normal midir? Ağrıları ne zaman son bulur. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mehmet Haksever
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba, kulak ameliyatı sonrası ağrılar genellikle kısa sürede düzelir. 10 gün sonra ağrı varsa yeniden muayene edilmesi gerekir. Uzamış enfeksiyon, kas ağrıları gibi sebeplerin irdelenmesi gerekir. Geçmiş olsun.

10 Eylül 2020 21:18