AA
Soru Sahibi
8 Temmuz 2020 19:23

Yutkunurken oluşan ses ve his.

Merhaba Mehmet bey. Yaklaşık 6 ay önce geçirdiğim soğuk algınlığı sırasında kuvvetli öksürme dönemim oldu ve iyileşmemin ardından yutkunurken gırtlağımdan tık diye belirgin bir ses geliyor. Sadece boynumu sola döndürdüğüm zaman bu ses ve his oluşmuyor. Herhangi bir yeme içme güçlüğüm yok ancak her yutkunmamda kıkırdak çıtlalaması gibi oluşan bu ses ve his için sizden bilgi ve tavsiye rica ediyorum. Saygılar..

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mehmet Haksever
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Detaylı bir endoskopik muayene ilE yutmanın değerlendirilmesi ve ihtiyaç galinde boyundan film çekilmesi gerekir. Ancak şunu belirtelim bu tür problemlerin altından genellikle önemli bir hastalık çakmaz. Geçmiş olsun

11 Temmuz 2020 23:26