ÇF
Soru Sahibi
7 Haziran 2021 16:18

boy uzaması

merhabalar hocam.kızım yedi yaşında ve *** *** ** gram.boyuda 117 cm. çok iştahlı bir çocuk degil.babamız 1.71 cm anne 1.55 cm.bızde boy cok uzun değil.ama kızım yaşıtlarına göre zayıf ve bıraz daha kısa bir çocuk boyunun daha uzaması için özellikle yapmamız gerekenler nelerdir.beslenme ve spor konunsundada bızlere ne önerirsiniz.teşekkür ederim.iyi günler dilerim

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Çakır! 7 yaşında bir çocuk ortalama 120 cm boyunda ve 23 kg olmalı. Mevcut durumu bu değerlere çok yakın. Bunu daha doğru bir değerlendirme ve öneri için mutlaka bir çocuk hastalıkları uzmanı ile görüşüp ona göre hareket edin. Bazı kontrollerinin yapılması gerek bunların başında tiroit hormonlarının durumu, kan sayımı, d vit eksikliği varmı, Aşı durumu özellikle hepatitler yönünden değerlendirilmesi gerekir. Bu ileride sadece boyu için değil obezite ve ciddi hastalıkların çıkmasını önlemek için gerekli. Size tavsiyem mutlaka çocuk hastalıkları uzmanı ile görüşmeniz olacak. Sağlıcakla.

7 Haziran 2021 20:30