co
Soru Sahibi
11 Mayıs 2020 01:48

Boşanma dan sonraki sureç

Hocam merhaba ben 1 sene önce boşandım aldatılmadan dolayı bunu kaldıramıyorum bana yaptıkları na rağmen onu ozlemem onu düşünüyorum ve üzülüyorum ne yapıyor nasıl acaba diye kendimi bittirdim ilaç kullanıyorum 5 aydır bu dediklerim ara ara oluyor bir gün iyi Ken diğer gün çok kötü oluyorum geleceğim hakında konuşmak dahi istemiyorum çünkü düşünemiyorum önümü göremiyorum yardım edin başka piskologla görüştüm bana dediği piskolog sadece yol arkadaşlığı yapar yani bunu benim bitirmem gerektiğini söyledi hocam gerçekten öylemi atlatamıyorum sizin yorumlarınız önemli yardım edin lütfen teşekkür ediyorum

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Emel Karabulut
Uzm. Dr. Emel Karabulut
Psikoterapi , Aile Danışmanı

Orhan Bey, boşanma sonrası zor bir dönemden geçtiğiniz anlaşılıyor. Ayrılık da bir yas süreci gibidir,üstelik sizin uğradığınız gibi aldatılma da eklenmişse. Ayrılık ve aldatılma karşısında verdiğimiz tepkiler kişisel özelliklerimiz, kültürel yapımız, yaşanmışlıklarımıza vb. etkenlere göre farklılıklar gösterir. Bazen bu yasla özdeşleştirdiğimiz ayrılığın üstesinden gelebileceğimiz süreç uzayabilir. Sizin de böyle bir süreçten geçiyor olabileceğinizi düşünüyorum. Psikolog, danışman ya da psikoterapistlerin sadece yol arkadaşlığı yaptığı fikrine katıldığımı söyleyemem. Bulunduğunuz şehirde yüz yüze, ya da bu imkanınız yoksa başka bir şehirden alacağınız online terapi sürecinden fayda görebileceğinizi düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim..

23 Haziran 2020 18:31
co
Soru Sahibi

Teşekkür ediyorum şimdide yogun depresyonla ugraşıyorum buda benim kaderim

9 Temmuz 2020 23:33
Uzm. Dr. Emel Karabulut
Uzm. Dr. Emel Karabulut
Psikoterapi , Aile Danışmanı

Orhan Bey; hayatta her derdin bir çaresi bulunur. Yeter ki siz, durumunuzu sadece kadere bağlayıp, teslim olmayın ve mücadeleyi bırakmayın. Unutmayınız ki, kader inancı insandaki sorumluluğu ortadan kaldırmaz. Beden ve ruh sağlığımız için kendimize iyi bakmak ,iyi hissetmek için çareler aramak da bizim insani sorumluluğumuzdur.Sağlıklı günler dilerim.

24 Temmuz 2020 19:48
Uzm. Dr. Emel Karabulut
Uzm. Dr. Emel Karabulut Psikoterapi , Aile Danışmanı

Yazar toplam 24 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Hastalığım ne Uzm. Dr. Emel Karabulut
Sağ ve sol arası farklılık Uzm. Dr. Emel Karabulut
İstem dışı tekrarlar Uzm. Dr. Emel Karabulut
Terapiler nasıl olur Uzm. Dr. Emel Karabulut
Evlilik kurtarma Uzm. Dr. Emel Karabulut
Psikoterapi İle İlgili Diğer Uzmanlar
Psk. Şeyhmus Yaver Psikoterapi
Psk. Gülçin SANLI Psikoterapi
Psk. Erva Gülcan Psikoterapi
Facebook Twitter Instagram Youtube