bs
Soru Sahibi
24 Temmuz 2021 17:45

bel ve boyun ağrısı

hocam merhabalar... ben 29 yaşındayım bel ve boyun ağrısı şikayetiyle MR çekilmiştim sonuçta şunlar yazıyor hocam uzman gözüyle aydınlatırsanız sevinirim: LOMBER LORDOZ DÜZLEŞMİŞTİR. L4 L5 S1 DÜZEYLERİNDE DURAL KESEYE BASI YAPAN DİFFÜZ BULGİNG İZLENMİŞTİR. BU SEVİYELERDE DİSKLERDE T2 SEKANSLARDA DEJENERATİF SİNYAL İNTENSİTE KAYBI İZLENMEKTEDİR. VE SERVİKAL AKS DÜZLEŞMİŞTİR. C5 C6 C7 DÜZEYLERİNDE ANTERİOR SUBARAKNOİD MESEFAYE BASI YAPAN DİFFÜZ BULGİNG İZLENMİŞTİR. BU SEVİYELERDE DİSKLERDE T2 SEKANSLARDA DEJENETİF SİNYAL İNTENSİTE KAYBI İZLENMEKTEDİR... BEL VE BOYUN MR SONUCUNDA BUNLAR NEDİR HOCAM? CİDDİ BİRŞEYMİDİR NE YAPMALIYIM? KAFAM KARIŞTI BENİ AYDINLATIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN İYİ GÜNLER DİLİYORUM SİZE HOCAM TEŞEKKÜLER ŞİMDİDEN.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Çetin Ayhan Evliyaoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Lomber mr ile servikal mr raporları birbirine karışmış. Servikalle ilgili olan kısımda cerrahi bir sorun yok gibi duruyor ancak sadece raporlarla yargıya varmak her zaman hatalı olur

28 Temmuz 2021 09:51