İM
Soru Sahibi
15 Ekim 2020 16:46

Baş ağrılarım ve karın ağrılarım var

Hocam son dönemde karın ve baş ağrılarım başladı. Doktor psikolojik olduğunu bana ifade etti. Çok düşündüm neden olabilir diye ancak işin içinden çıkamadım.Bana yardımcı olur musunuz

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring
Psikolojik Danışman

Merhabalar, birçok sebep somatizasyon belirtilerine(baş ağrıları gibi) sebep olabilmektedir. Kişi bazen bu sebepleri fark etmeyebilir. İşte tam burada psikolojik destek almak gerekmektedir. Eğer organsal bir sorun yoksa, psikolojik destek alarak bu sorunun altındaki nedenleri bulup üzerine sabırla çalışmak çok önemlidir. Bu süreçte terapide kalmanın önemini unutmayınız. Sağlıcakla kalınız

15 Ekim 2020 20:04