UV
Soru Sahibi
22 Ekim 2018 18:29

Ayaklarda yoğun üşüme şikayeti ve doppler sonucu

merhabalar 34 yaşında erkek hastayım.. ayaklarımda yoğun üşüme şikayetiyle kvc kliniğinde renkli doppler çekimi sağlandı.. çıkan sonucu yorumlamanızı rica ediyorum lütfen.. İnceleme bileteral CFA'dan her iki popliteal arter distaline kadar yapılmıştır. Her iki CFA,SEA, popliteal arter paterni trifazik karakterde olup akım hızları normal sınırlar içerisindedir. Bilateral TPA akım paterni bifazik karakterde olup, akım hızı yavaştır. Sap DPA da akım bifaziktir. Sol DPA da akım düşük hızlı monofaziktir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Nihat Aydın
Kalp Damar Cerrahisi

Bacağınızin damarlarında kan akımı biraz yavaşlamis bunu detaylı bakmak gerekmektedir

26 Kasım 2018 20:12