20 Mayıs 2020 11:58

adem boyun fıtığı ağrısı

merhabalar Hocam MR da boyun fıtığı boyun düzlemesi olduğu tespit edildi.yaklaşık 5-6 yıldır boyun ağrılarım devam ediyor şiddetli .3 hastaneye gittim özel ve devlet 3ü de ameliyat dedi. benim sıkıntım boyun fıtığım kolumda ve elimde güçsüzlük meydana getirmedi o konuda sıkıntım yok lakin boyun ağrılarım müthiş yaşam kalitem zaman zaman çok kötü sanırım boyun fıtığım boynumun orta kısımında. sizin proloterapi yada ozon tedavisi bu ağrılarımı kalıcı olarak ne kadar yok eder başarlı olurmu tedaviniz buna göre görümek isterim Saygılar Hocam iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Önder Taylan Çifçi
Anestezi ve Reanimasyon

Adem bey geçmiş olsun. Ameliyat bel ve boyun fıtıklarını iyileştirmek için değil, ağrıyı, uyuşukluğu gidermek için yapılır. Ameliyatlık seviyede denen fıtıkların bir kısmı başka bir tedaviye cevap vermez, ameliyatlıktır. Bir kısmı ise proloterapi ile uzunca bir süre rahatlatılabilir. Tedavinin kalıcı olma garantisini veremem, ancak muayene ve MR görüntüleri ile fayda göreceğini düşündüğümüz hastalar yıllar süren bir iyilik haline kavuşabilir..

20 Mayıs 2020 12:28