Seçtiğiniz kategorilerde uzmanlarımız tarafından toplam 1331 soru cevaplandı.

Nörapatik bel ağrısı

Merhaba belimdeki ağırdan dolayı calısamıyorum her gün ağrı elektiriklenme uyusma oluyor doktor cıktımda nörapatik ağrı oldu için size yönlendirdi eşim oglum var lütfen bi yardımcı olun tedavi edin

23 Aralık 2021 03:32
Uzm. Dr. Sevil Çetinbaş

Uzm. Dr. Sevil Çetinbaş tarafından cevaplandı.

Kabızlık Makat

Hocam iyi Günler Hocam size çok önemli bir konu hakkında bilgi almak istiyorum Hocam Ben İlk 15 yaşımda Endoskopi olmuştum Midem den parça alınmıştı ve şimdi 19 yaşındaydım 19 yaşında Bir daha oldum Endoskopi yine Midem den parça aldılar hocam bunun zararı var mıdır çevrem diyo ki İlerde Zararı olur fln dedi doğru mu hocam 2.Ci Soru= Hocam Ben Büyük Tuvaletimi.yaparken Sadece Makattdan zorlanıyordum.Ganstronoloji Doktoruna aynısı söyledim o da bana Endoskopi yaptı mide den parça aldı Hocam Mide den alınan bir alakası var mı hocam??

21 Aralık 2021 19:26
Uzm. Dr. Önder Taylan Çifçi

Uzm. Dr. Önder Taylan Çifçi tarafından cevaplandı.

Spinal Sezaryen Sonrası Omurilikte çukurluk ve acı

Merhabalar Hocam.. 33 yaşında bir bayanım. Birincisi 9 yıl önce ikincisi 4 ay önce olmak üzere iki kere spinal sezaryen ile doğum. Lakin ikinci doğumundan sonra iğne yapılan yerde omuriliğim arasında dokunduğumda diğerlerine göre bariz bı çukurluk var ve dokunduğumda bi yere yaslandığımda falan acıyor, ağrı yapmıyor. Bu normal bı durum mu Hocam ? Ayrıca boyun düzleşmesi ve bel fıtığı da mevcut öncesinde.

22 Ekim 2021 21:00
Uzm. Dr. Taylan Temel

Uzm. Dr. Taylan Temel tarafından cevaplandı.

Epilepsi ve dogum

Epilepsi ve doğum Merhaba. tedavi edilmiş epilepsi öyküm var. 6 yıldır nöbet geçirmiyorum. 2 yıldır da ilaç kullanmıyorum. en son kullandığım ilaç keppra. şu an 2. çocuğuma hamileyim. ilk gebeliğimde epilepsi ilacı kullandığım için genel anestezi ile sezaryen olmuştum. şu an ilaçsız bir gebelik geçiriyorum. 29 haftalık gebeyim. spinal yada epidural anestezi ile sezaryen olabilir miyim? yoksa genel anestezi mi gerekiyor? şimdiden teşekkürler.

17 Ekim 2021 20:16
Uzm. Dr. Bilgin Dalkılınç

Uzm. Dr. Bilgin Dalkılınç tarafından cevaplandı.

Anestezi bel ağrısı

Merhabalar hocam 4 gün önce varikosel ameliyatı geçirdim ve belden aşşagı anestezi yapıldı belim çok agrıyor belime delikli kapsikkumlu yakı taksam bir zararı olurmu? Şimdiden teşekkürler.

16 Ekim 2021 20:01
Uzm. Dr. Taylan Temel

Uzm. Dr. Taylan Temel tarafından cevaplandı.

İlaç saklama

Hocam merhabalar iyi çalışmalar dilerim. Jetokain ampul açıldıktan sonra kalan kısmı saklanır mı acaba. Artan kısmı ışık ve havadan koruyarak ne kadar süre saklanabilir acaba

24 Eylül 2021 16:57
Uzm. Dr. Abdullah Danışman

Uzm. Dr. Abdullah Danışman tarafından cevaplandı.

Ameliyat sonrası kaburga altı hava geçişi

Bir hafta önce laparaskopik rahim alma ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası sırt omuz ve göğüs ağrılarım çok oldu devam ediyor. Bir de karın içinde hava yer değiştiriyordu. Şimdi sadece sağ kaburga altında nefes alıp verşrken baloncuklar inip çıkıyor gibi sürekli ve her nefes alışımda çok rahatsız oluyorum artık. Bir tedavisi var mı nedir ne yapmam gerekir? Kafa karışıklığı yaşıyorum. Teşekkürler.

6 Eylül 2021 01:46
Uzm. Dr. Figen Atak

Uzm. Dr. Figen Atak tarafından cevaplandı.

Ozon tedavisi

Merhaba annem 66 yaşında bir haftadır corona bugün tomografisi çekildi ciğer de buzlanma var. Bu süreçte ozon tedavisine başlayabilirsiniz. Faydası olurmu karantina bitmeden birsey yapabilirmiyiz.

24 Ağustos 2021 20:20
Uzm. Dr. Bülent Naci Kanevetçi

Uzm. Dr. Bülent Naci Kanevetçi tarafından cevaplandı.

Kuyruk sokumun üstüne düştüm

Hocam merhaba 50 cm yüzksekten ayağım kayarak kuyruk sokumun üstüne düştüm hafif bir ağrısı var arada bir geçip sonra ayağamkalkınca hafifçe bir ağırı gösteriyor otururken de aynı şekilde bir sıkıntı olmuşmudur sizce

16 Ağustos 2021 19:28
Prof. Dr. Elvan Tercan

Prof. Dr. Elvan Tercan tarafından cevaplandı.

lütfen bir cvp :(

mrb .benim çok önemli bir sorum olacak . akut solunum yetmezliği , plevral efüzyon ile 2.nci basamak yoğun bakımda yatan ; GKS (koma skalası) 10 gün boyunca 4-5-4 olup 11 nci günde aniden 2-5-2 ye düşen ve bilinci kapanan hastaya """"48 saat sora müdahale ettikten sora """" kalbinde hiç bir sorun olmayan bir hastanın kalbi durup eksitus olması (ölmesi) ihmalkarlık değilmidir.?? bu ihmal değil de nedir ?hastada yüksek tansiyon şeker olmasına rağmen . hastaya bu aşamada 1.derecede komaya düşen ve bilinci kapanan hastaya verilen infüzyonların çözeltilerin dopaminlerin ng takılması v.s bir sürü şey var daha yazamıyorum . işlemi ölene işkence çektirmek değilde nedir? allah rızası için buna cvp verebilecek bir doktor varmı acaba :(:(

16 Ağustos 2021 17:30
Uzm. Dr. Oya Kale

Uzm. Dr. Oya Kale tarafından cevaplandı.

Covid 19 aşısı

Merhaba hocam 29 eylülde ameliyat olcam üroloji ameliyatı varikosel ve sağ testis protezi ameliyatı, Aralık ayı gibi covid 19 yakalandım iyileştim 3 günde , yarın covid 19 aşısı olcam biotech aşısı, hocam ameliyatta aşı bir zararı olurmu anestezi açısından, şimdiden cevapınız için teşekkürler.

27 Temmuz 2021 20:18
Prof. Dr. Yalım Dikmen

Prof. Dr. Yalım Dikmen tarafından cevaplandı.

Anestezi Öncesi Test

merhaba hocam 2 hafta sonra ön çapraz bağ ameliyatı olacağım büyük ihtimalle belden aşağı anestezi olacak testlerde sigara çıkıyormu veya doktor soruyormu sorarda söylemezsem sıkıntı olur mu

24 Temmuz 2021 22:31
Prof. Dr. Yalım Dikmen

Prof. Dr. Yalım Dikmen tarafından cevaplandı.

Yoğun bakımda tansiyon düşüklüğü

66 yaşında olan babam yemek yerken soluk borusuna ve oradan ciğere ekmek kaçtı kalbi yaklaşık 15 dk durdu ve şu an genel yoğun bakım 3. Basamak da 8 gündür iyileşme emaresi yok sigara alkol yoktu tansiyonu çok düşük ilaçlarla yükseltiyoruz diyorlar vefat edebilir denildi hocam tansiyon dışında rahatsızlığı kalbi yok bu kadar kötü olması normal mi tansiyon düzelmez mi sizin görüşünüz nedir?

16 Temmuz 2021 20:49
Prof. Dr. Yalım Dikmen

Prof. Dr. Yalım Dikmen tarafından cevaplandı.

AKUPUNTUR TEDAVİSİ

Abdullah Hocam Merhaba öncelikle boluda mısınız? migren için akupuntur tedavisi uygulyor musunuz? Teşekkürler.

16 Temmuz 2021 15:38
Uzm. Dr. Abdullah Danışman

Uzm. Dr. Abdullah Danışman tarafından cevaplandı.

Lokal anestezi

Merhabalar, lazer epilasyona gidiyorum ancak çok canım yanıyor locanest sprey aldım işlemden ne kadar önce sıkmalıyım ve daha çok mukozal bölgelere etki ettiği için bacak ve koluma anestol uygulamam daha mı mantıklı olur ?

30 Haziran 2021 10:09
Uzm. Dr. Bilgin Dalkılınç

Uzm. Dr. Bilgin Dalkılınç tarafından cevaplandı.

Facebook Twitter Instagram Youtube