CM
Soru Sahibi
11 Aralık 2017 19:07

Anestezi ve adet geciktirici

Merhaba hocam, genel anestezi ile kasıktan ameliyat olacağım. Ama ameliyat günü adet gününe denk geliyor. Ameliyat yerine çok yakın olduğu için engellemek gerekiyor. Primolut n veya başka bir ilaç kullanabilir miyim ? Anestezi ile olumsuz bir etki yaratır mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yasin Esen
Anestezi ve Reanimasyon

Öncelikle mesajınızı geç gördüğüm ve cevapladığım için özür dilerim. Cevabım bu saatten sonra işinize yararı bilmiyorum ama diğer okuyucular için faydalı olabilir. Primolut-n ve buna benzer oral kontraseptifler malesef derin ven trombozu riskini arttırılar. Bu nedenle mecbur kalınmadıkça, acil bir ameliyat gereği yoksa kullanmamak en iyisi olacaktır

24 Ocak 2018 21:39