KC
Soru Sahibi
18 Eylül 2021 18:48

4 aydır bağırsak rahatsızlıkları

Hocam selamlar, 25 yaşındayım, yaklaşık 4 ay önce sol karın bölgemde hafif ağrı başladı bir var bir yok şeklinde, 4-5 senedir kabızlık sıkıntım da oluyor dönem dönem, gaitada da kırmızılıklar görünce acile gittim. Elle muayene, kan tahlili ve gaita tahlili yaptırdım bir şey çıkmadı. Sonrasında genel cerrahiye gittim orda doktor pek önemsemedi, 2 ay kadar tam anlamıyla geçmeyince tekrar gittim. Bu sefer genel olarak bir ağrı gelip gidiyordu tüm karın bölgesinde. Doktor gastroenterolojiye yönlendirdi orada da kan tahlili ve gizli kan bakıldı bir şey çıkmadı. Doktor huzursuz bağırsak dedi. Güncel durumda bazen ağrı hafif hafif geliyor, genel bir hazımsızlık hissi oluyor, bazen hiç olmuyor. Benim de stresli bir yaşamım var. Gaitada zaman zaman kırmızılıklar hala görüyorum fakat yemek artığı mıdır değil midir anlayamıyorum. Biraz evhamlıyım emin olamıyorum hocam. Tekrar doktora gitmeli miyim ? Teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)

Sevgili Cemil Bey, Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum; Anlattıklarına göre bende ciddi bir sağlık sorunu olduğunuzu düşünmüyorum. Gaitada bahsettiğin kırmızılıklar gıda posasıns benziyor. Çünki gaitada kan muayenesi ( - ); bu önemli..Diğer tetkiklerde de her hangi bir patolojik bulgu olmadığından spastik kolon tanısı akla yatkın geliyor. Fast food, ve gazlı yiyeceklerden kaçınarak; esmer ekmek ve gıdanı çok çiğniyerek, diyetine dikkat etmen sorunların çoğunü çözeceğine inanıyorum..İlle de muayene olmak istersen yinr bir Gastroenteroloğa başvurabilirsin..Esen kalman dileklerimle..

19 Eylül 2021 21:11
KC
Soru Sahibi

Anladım hocam ilginiz için çok teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.

19 Eylül 2021 22:05

Bilmukabele

25 Eylül 2021 14:29