YD
Soru Sahibi
26 Kasım 2007 00:18

4,5 yaşında ikizlerim var.en ufak bir üşütme önce kuru öksürük geniz akıntı

4,5 yaşında ikizlerim var.en ufak bir üşütme önce kuru öksürük geniz akıntısı ve bronşitle sonuçlanıyor,antibiyotik kullanmadan geçmiyor hastalığın başlangıcında kullandığım aferin mukotik ve sudafed ilaçlar fayda etmiyor.bricanyl ve ventolinle birlikte, antibiyotiklerle tedavi ettik.ama sık tekrarlıyor.antibiyotik içtikten sonra 2 hafta içinde tekrar hastalanıyorlar.şuanda broncho vaxom kullanmaya başladık.ne gibi tetkikler yaptırmalıyım,allerjik bronşit ve ya başka hastalıklar olabilir mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Figen Öksel Özgönül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

İkiz çocuklar genellikle birbirlerine hastalık bulaştırabileceğinden tek çocuğa göre daha sık hastalanırlar. Bronkovaxom kullanmak doğrudur. Ancak yineleyen bronşitin altında brçok allerjik, bulaşıcı hastalıklar, mideden kaçak hastalığı olabilir. Sık yineleyen bronşit araştırılmalıdır.

4 Aralık 2007 23:59