BA
Soru Sahibi
7 Ocak 2017 22:44

2 yıldır geçmeyen ödem

Hocam merhabalr, spor yaparken sağ ayak bileğime aldığım darbe sonucu oluşan travmaya ilişkin MR sonucum; - Tarsal kemiklerde osteofitik dejeneratif değişiklikler mevcut -Fleksör hallusis longus tendonda tenosinivite bağlı kılıf içi ve peritennöz mayii görülmüştür, - Talus ventralinde fokal ankiste sıvı birikimi görülmektedir. Talusta medial kesimde ventral yüzde subkondral ödem ve fissür hatları mevcuttur Hocam sormak istedğm şu: yukarıda bahsedilen ödem şikayetndn dolayı 2 yıldr uygulamadğm tedavi ve gitmedğm doktr kalmadı sayılır bunlara prof. spor hekimi dahil, son olarak artroskopi ameliyt oldm, ancak ağrılarm daha da arttı gibi, ayağıma hafif bastıınca dayanılmayck ağrı oluyor..sizce ayağmda ödem harici bu kadr ağrıya sebep ne olabilir ? Ya da ödem bu kadr ağrı yapar mı ? Ameliyt oldğm doktr ilave olark prp tedavsn önerdi ama nette gezinirkn 'ödem için prp yaptırmaynz' türünde bir yazı okudm..kafam çok karışk ve moralm bozk iyileşemiycm diye, çünkü yaşam kalitemi olumsz etkiliyr Nazik yardımlarnz için peşinen teşekkr eder, iyi akşamlar dilerim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özgür Ahmet Atay
Ortopedi ve Travmatoloji

Öncelikle eklemi değerlendirmek lazım, biyolojik tedaviler uygulanılabilir

19 Ocak 2017 12:22