Yüz dolgusu nedir?
Yüz dolgusu nedir?

En yaygın yüz gençleştirme yöntemlerini barındıran yüz dolgusu işlemleri, genellikle hyalüronik asit bazlı maddelerle kişiye daha genç bir görünüm kazandırmak için yapılır. Kırışıklık, derideki yaşlılık belirtileri gibi durumlar yüz dolgusu yöntemleriyle giderilmeye çalışılır. Yüz dolgusu yöntemleri; Dudak Dolgusu, Elmacık Kemiği Dolgusu, Yanak Dolgusu ve Kaş Kaldırma olarak kabul ve tercih edilir.

DUDAK DOLGUSU
Kişinin üst ve alt dudak kalınlığının arttırılması işlemine dudak dolgusu denir. Yüz dolgusu seçeneklerinden biri olan dudak kalınlaştırma, kişinin yüzüyle orantılı bir dudak oluşturmak için tercih edilir.

KAŞ KALDIRMA
Kaşlar, kişinin bakışlarıyla birlikte görünümünü de etkileyen faktörlerdendir. Çatık, inik ya da düz kaşlara sahip olan kişilerin daha estetik görünümlü ve kavisli kaşlara sahip olmak için tercih ettiği kaş kaldırma uygulaması, yüz dolgusu işlemleri arasındadır.

ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSU
Yüzün daha estetik bir görünüm kazanması için elmacık kemiklerinin daha dolgun olması şarttır. Kişiye üçgen bir yüz görünümü kazandıran elmacık kemiği dolgusu, kişiden alınan yağ enjeksiyonu ya da hazır dolgu maddeleri ile uygulanabilir.

YANAK DOLGUSU
Doğuştan ya da herhangi bir sebepten dolayı çökmüş ya da inmiş yanak yapısına sahip olan kişilerin tercih ettiği yanak dolgusu, yüz dolgusu seçeneklerinden biridir.


İstanbul Kulak Burun Boğaz uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!