Kendi dokunuz ile tazelenin demek yağ enjeksiyonu için yerinde bir tariftir. Cildin gençleşmesi, cilt kalitesinin artması gibi etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yüz dahil birçok alanda her nedenle olursa olsun yer değiştirmiş kaybolmuş tüm dokular için yağ dokusu elimizde depo gibi hem yerine koymak hem de şekillendirmek için kullanılabilir.

Yağ enjeksiyonu kalça büyütme ve meme büyütmede sıkça uygulanan gayet güvenli, iyi sonuç alınan bölgelerdir. Uygulandığı bölgede %60’lara kadar kalıcılık sağlanabilir. Kullandığımız doku bizim dokumuz olduğu için kötü sürprizlerle karşılaşmayız. Diğer dolgu malzemelerinde nadir olarak gördüğümüz doku reaksiyonu yağ enjeksiyonunda görülmez. Doku mühendisliği alanındaki gelişmeler ışığında kök hücre çalışmaları devam etmektedir. Kök hücre zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu son yıllarda hızlaca hayatımıza girmiş kliniğimizde de başarı ile uygulanan bir yöntem olarak yerini almıştır.

Yağ enjeksiyonu öncesinde değerlendirme açısından birçok açıdan çekilmiş olan panoromik fotoğraflar çekilir. Anestezi tipi genelde sedasyon anestezi dediğimiz kısmi baygınlık hali olacak şekilde planlanır. Anestezi doktoru tarafından değerlendirilen kan testleri açısından uygun olan hastalar tam aç olacak şekilde ameliyat sabahı hastaneye gelirler. Yüze makyaj yapmamaları ve ameliyattan 1(bir)gün önce banyo yapmaları önerilir.

Yağ enjeksiyonu fiyatları için seçilecek anestezi şekli ve uygulanacak cerrahi işleme göre doktorunuz tarafından uygun alternatifler sunulacaktır.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!