Kulak lobül anomalileri - yırtıkları

Kulak lobül anomalileri - yırtıkları

Kulak Lobül Anomalisi doğumsal ya da sonradan olabilir. Doğumsal anomalileri, kulağın "lobül" denilen küpe takılan kısmında bulunan defektlerdir, çentik-sarkma-dışa dönmesi gibi anomalileri olabilmektedir. Lokal anestezi eşliğinde cerrahidir tedavisi. Hasta normal yaşantısına devam eder, 4-5 gün sonra sütür alınır. Sonradan oluşan defektleri travmaya bağlı şekil bozukluğu ya da küpeye bağlı yırtıklardır. Her yaşta görülebilir ve tedavisi lokal anestezi eşliğinde cerrahidir. Çok sık görülmektedir. Diğer cerrahların yaptığı operasyon sonrası çizgi şeklinde skar (iz) kalır ve aynı zamanda lobül boyut olarak normalden daha uzun görünmektedir buda hoş olmayan görüntüye sebep olmaktadır. Biz bu sorunlarda kulak lobülünün ön ve arka bölgesine "Z" plastiler yapmaktayız ve bu Z plastileri karşılıklı olarak kapattığımız için görünen bir skar olamamaktadır, lobül yuvarlak kavsini korumaktadır.

Bu makale 10 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. Gülay Boztosun

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN, İlk ve orta öğretimi tamamladım; C.Ü. Tıp Fakültesinden mezuniyetim sonrasında P.Ü. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığını aldım.

Saç Ekimi, Burun Estetiği ve yeniden burun Rekonstrüksiyonu, VASER ile Liposakşın (kansız yağ alımı), Yüz Estetik operasyonları ve Meme Büyütme ve Küçültme operasyonları gibi Vücut estetik operasyonları yanında Mikrocerrahi, Maksillo-fasiyal cerrahi alanlarındada operasyonlar özel ilgi alanlarım.

Pek çok bilimsel çalışma ve yayında yer aldım.

İstanbul Bağdat caddesinde bulunan muayenehanemde serbest hekim olarak çalışmaktayım, ayrıca yurt dışında bazı ülkelerde de ameliyat, saç ekimi ve noninvaziv işlemler gibi uygulamalar yapıyorum.

Etiketler
Sarkma
Op. Dr. Gülay Boztosun
Op. Dr. Gülay Boztosun
İstanbul - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube