Yağ aldırmanın diğer avantajları
Yağ aldırmanın diğer avantajları

Yağları vücudumuzun dolgu deposu olarak düşünebiliriz. İstemediğimiz yağlardan kurtulurken bunlardan fayda sağlamak da mümkün. Özel bir teknikle alınan yağlar bir takım işlemlerden geçirilerek steril şartlar altında vücudun diğer bölgelerine enjekte edilebilir.

Liposuction ile beraber en sık hangi bölgelere yağ enjeksiyonu yapıyoruz?

1- Yüz bölgesi

Yüzün üst 2/3 kısmına dolgunluk vermek amacıyla yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu dolgunluk etkisi yanında yüz derisinde de gençleşme etkilerine yol açar.

Gülme çizgileri, kaş çatma çizgileri, dudaklar yüzdeki yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılan diğer bölgelerdir.

2- Meme bölgesi

Memesi küçük olan bayanlarda memenin hacmini arttırmak amaçlı yapılabilir.

3- Kalça ve popo bölgesi

Bazı bayanlarda kalçada yuvarlak kadınsı bir hat yoktur. Genellikle popo da belirgin değildir. Bu nedenle kalça ve popo bölgesini dolgunlaştırmak amacıyla yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Bu bölgelerde yağ enjeksiyonunun protezlerden daha doğal ve etkin sonuçlar verdiğine inanıyorum. Oturma bölgesi olduğundan ve popo kıvrımının belirlenmesi yağ enjeksiyonu ile daha kolay verilebildiği için bu kanaatteyim.

4- Bacak eğriliği

Bazı kişiler bacaklarını birleştirdiklerinde bacaklar birleşmez arada boşluk kalır. Bu durum hem üst bacakta hem de alt bacakta olabilir. Bu durumda bacakların daha düzgün görünmesini sağlamak amacıyla bacak içine yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu yönteme uyumun bacak protezlerinden daha fazla olduğuna inanıyorum. Protezlere alışamayarak çıkarttırmak isteyenlerin sayısı hiç de az değil.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!