Liposuction fiyatları
Liposuction fiyatları

Özellikle son yıllarda yoğun bir talep gören bir uygulama olan yağ aldırma yani liposuctionun fiyatları da önemli bir merak konusu haline gelmiş durumdadır. Ancak belirtmeliyiz ki bu liposuction ücretleri sabit değildir. Yağ aldırma boyutu, ücreti belirleyen temel erkendir. Bu duruma bağlı olarak liposuction ücretleri arasında farklılık göstermektedir. Ancak burada liposuction uygulaması ile ilgili olarak üzerinde durmamız gereken bir diğer husus ise bu işlemin bir zayıflama yöntemi değil, vücuda şekil verme yöntemi olduğudur.

Liposuction Yöntemi Kimler İçin Uygun?
Liposuction yani yağ aldırma yönteminin, kilo vermeye yönelik olmayıp vücuda şekil vermeyi amaç edildiğini daha önce söylemiştik. Bu bağlamda vücudundaki birkaç farklı bölgedeki fazlalıkları tek ameliyat ile atmak isteyenler için uygun bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Avantajı ve Dezavantajları
Çeşitli bedenlere bağlı olarak oluşan bölgesel fazlalıkların giderilmesi amacı ile uygulanabilecek en etkili liposuctiondur. Uygulanan tek bir operasyon ile birkaç bölgeden fazla miktarda yağın alınması mümkündür. Bu uygulama, bölgesel fazlalıklardan muzdarip olan bireyleri gerçekten mutlu ve memnun ediyor.

Liposuctionun dezavantajlarından söz edecek olursak, kanüllerin giriş yerlerinde her ne kadar çok küçükte olsa izlerin kalması mümkün olabiliyor. Bununla birlikte cerrahi olmayan yöntemlere göre daha uzun bir iyileşme sürecine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu uygulamayı yapanlar işinde tam anlamı ile yetkin değil ise, ameliyat yapılan yerde girintili-çıkıntılı bir görünümün oluşması da diğer önemli dezavantajları arasında yer alıyor.

Liposuction Uygulama Alanları Nelerdir?
Liposuction yani yağ aldırma yöntemi ile tedavisi sağlanabilen vücut bölgeleri, her iki cins için de farklı farklıdır. Bayanlar için en fazla liposuction uygulamasının gerçekleştirildiği bölgeler karın, bel, kalçalar, kol ve boyun şeklinde sıralanabilir. Bu alanda tedavi olmak isteyen hastaların yaklaşık olarak %15-25'ini erkekler oluşturmaktadır.

Liposuctiona başvuran kişi sayısının yaklaşık olarak %15 ila %25’lik bir kısmını meydana getiren erkeklerin ise en fazla yaygınlık gösteren tedavi alanlarını ise bel, karın bölgesi, boyun alanı ve göğüsler şeklinde sıralamak mümkündür.

Liposuction'un Gözle Görülebilir Sonuçları Nelerdir?
Liposuction ameliyatı sonrası oluşan etki, hastanın hemen algılayabileceği kadar belirgindir. Hasta, işlemin ardından, öngörülen bölgelerin inceldiğini ve şekillendiğini kolaylıkla ve hemen fark edebilecektir. Bununla birlikte, ameliyattan sonraki 3. ayın sonunda nihai vücut kontürünün kendini göstermesi beklenir. Liposuction operasyonunun ardından hasta hemen normal hayatına geri dönebilir, 1-1,5 sonra ise rahatlıkla denize girebilir.

Ameliyat Sonrası Yaşanan Durumlar
Ameliyat gerçekleştiren sonra ilk 15 gün gece gündüz, sonraki 15 gün ise arzuya bağlı olarak gece ya da gündüz hasta korse giymek mecburiyetindedir. Liposuction ameliyatı sonrası hastada ortaya çıkan hafif morluk ve şişlik gibi durumlar normal kabul edilmektedir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!