Vaser liposuction ile selülitlere veda edin...
Vaser liposuction ile selülitlere veda edin...

Günümüzde en sık yapılan estetik operasyonlardan biri olan liposuction veya yağ alma işleminde ultrasound teknolojisi kullanımı hızla artmaktadır.

Yöntemde amaç; yağ dokusuna özel ses dalgaları kullanılarak yağ hücrelerinin alınmasıdır.

Vaser Lipo yönteminde ses dalgaları sadece yağ hücrelerini hedef alır. Sıvılaştırılan bu hücreler operasyon esnasında ince kanüller ile çekilir. Alınan yağ hücrelerinin vücudun başka bölgelerinde dolgu olarak kullanılabilmesi avantajdır.

Vaser Lipo Lazer denilen ses dalgaları ile yağ parçalayan ve lazer dilen ısı ile cildi sıkılaştıran beraber kullanarak istediğimiz şekle girmem mümkün. Ayrıca Vaser Lipo Lazer teknolojisi sayesinde yağ alınan bölgede dalgalı bir görünüm oluşma riski de ortadan kalkıyor. Özellikle bel çevresi ve basenlerde kalın bir derin yağ dokusu bulunur. Bu bölgelerde derin ultrasonik liposuction çok etkilidir. Popo kaldırma, karın şekillendirme için de kullanılabilen bu sistemde, bölgeden alınan yağ gerekli görülen bölgede değerlendirilebiliyor.

Ağrı ve morarma klasik liposuctiona, lazer liposuction ve lazer lipoliz e göre çok daha azdır.

Kadınlarda sıklıkla görülen selülitin tedavisinde de başarıyla kulanılmaktadır. Smooth başlığı kullanıldığında portakal kabuğu görünümünü oluşturan cilt altı yağ dokusuna ve cildi çeken sert bağ dokusuna etki ederek selüliti ciddi oranda tedavi eder.

Vaser Liposuction istenmeyen yağların biriktiği tüm vücut bölgelerine yapılabilir. Ülkemizde genetik nedenlerden kadınlarda en sık yapıldığı bölgeler basenler, karın, bel, bacak iç ve dış kısmı ile diz bölgesi, sırt, kollar, göğüsler, gıdı bölgesidir. Erkeklerde jinekomasti denilen göğüs büyümelerinde ve simit olarak adlandırılan bel bölgesine ve gıdıya sıklıkla yapılır.

Ayrıca erkeklerde bu yöntemle karın bölgesinde baklava dilimleri olarak bilinen kaslar oluşturulur. High definition veya hi-def olarak adlandırılan vaser lipo, vaser liposelection ile kaslı karın görünümü elde edilebilir.

Operasyon sonrası birkaç gün içinde sosyal hayata dönülebilir. Ortalama 3-4 hafta korse kullanmak gerekir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!