Şeffaf plaklar – telsiz ortodonti

Şeffaf plaklar – telsiz ortodonti

Takılıp çıkarılabilen şeffaf plaklar oldukça estetik seçeneklerden biridir. Kişiye özel üretilirler ve planlaması kişiye özel uygulanmaktadır. Bu sistemlerde 1-2 haftada bir plaklar değiştirilir ve her plağın günde 20 saat takılması gerekmektedir.

Günlük yaşamda farkedilmemesi, kullanım kolaylığı, daha az ağrı, yemek yerken ve diş fırçalarken çıkarılabilmesi gibi pek çok avantajı barındırması sebebiyle günümüzde popülaritesi gittikçe artmaktadır. Ayrıca yapılan bazı çalışmalarda şeffaf plak tedavilerinin tel tedavilerine göre daha kısa sürdüğü bilidirilmiştir.

Şeffaf plaklarda planlama tedavinin başında yapılır ve tedavi sonucunu tedaviye başlamadan görebilirsiniz. Bütün plaklar tedavinin başında üretildiği için hastaların her ay gelme zorunluluğu bulunmamaktadır, tedaviler uzaktan görüntülü randevularla sürdürülebilmektedir.

Bu makale 22 Mart 2021 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Uzm. Dt. Ahmet Yaşar

Uzm. Dt. Ahmet Yaşar, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini tamamlayarak Diş Hekimi unvanı almıştır. Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı'nda doktora eğitimini tamamlamış ve Ortodonti Uzmanı olmuştur.

Mesleki çalışmalarına Ortodonti Uzmanı Ahmet Yaşar Özel Kliniği'nde devam etmektedir.

 

Etiketler
şeffaf plaklar
Uzm. Dt. Ahmet Yaşar
Uzm. Dt. Ahmet Yaşar
Bursa - Diş Hekimi
Facebook Twitter Instagram Youtube