Özellikle ergenlik çağında ciltteki yağ ve ter bezlerinin düzensiz çalışması nedeniyle oluşan sivilceler bazen krater şeklinde belirgin izler bırakabilmektedir.

Ergenlik çağı, hormon düzensizliği,düzensiz yemek yeme alışkanlığı gibi nedenlerle oluşabilen sivilce şikayetinden müzdarip hastalarda peeling uygulamaları, antibiyotikli kremler gibi klasik tedavilerin yanında yeni seçenek olarak Q Switch lazer teknolojisi sunulmaktadır.

Aktif akne üzerine sürülen kömür tozunun porlara yerleşmesi sonrasında uygulanan Q Switch lazer ışını kömür tozlarını yakarak buharlaştırmaktadır. Bu sayede gözenekler sıkılaşır cilt parlak hale gelir aynı zamanda da sivilce içerisinde yerleşen inatçı enfeksiyon lazer ışını ile tedavi edilmektedir.

Haftalık seanslar halinde uygulanan bu tedavi karbon peeling tedavisi ile sivilcelerde ilk seanstan itibaren belirgin gerileme gözlenmektedir.

Karbon peeling tedavisi esnasında ciltte yanma ya da ağrı şikayeti olmamaktadır. Tedavi 1 hafta arayla 3 seans olarak uygulanır. Tedavide ilk seanstan itibaren sivilcelerde belirgin solma, gerileme gözlenmektedir.

Mevsim olarak tedavis yaz ve kış aylarında yapılabilmektedir. Tedavi sonrası güneş koruyucu önerilmektedir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!