Saç follikül yapıları diğer organlarımızdan farklıdır. Büyürler, büyüme süreçleri geriler, dökülürler ve tekrar kendilerini yapabilirler. Bu nedenle diğer organlardan farklı olarak yapılarında rejenerasyonlarını sağlayacak hücreler bulunmaktadır. Yapılan çalışmalar bu rejenerasyon yeteneğinin hücrelerinin saç follikülünün dermal papillasında ve saç follikül kılıfında yer aldığını göstermiştir.

Saç ekiminde kullanılan teknolojiler ve saç dökülmesinde kullanılan yöntemler hızla artmakta. Son yıllarda bunların dışında dikkatler saç follikül hücrelerinin yeniden canlanması-rejenerasyonu, deri yada yağ dokusu kaynaklı kök hücreler ve saç büyüme faktörleri üzerine odaklandı. Saç dökülmesi tedavileri artık bunların üzerine inşa edilmeye başlandı.

Otolog Mikro Greft Yönteminin Dökülen Saçlar Üzerindeki etkileri nasıl oluyor?

Otolog Mikro Greft Yönteminin çalışma prensibi zayıflayan saç kökünün yenilmesi ve daha sağlıklı olması için ihtiyacı olan kök hücreleri ve destek doku hücrelerini kişinin kendi saç kökü ve deri dokusundan elde ederek saç kökü hücresinin güçlenmesini ve kendini yenilemesine kuvvetli bir destek vermektir.

Uygulama Nasıl yapılıyor?

Kadında ve erkekte saç dökülmesi etkisi genelde saçlı derinin üst bölgelerinde yani alın veya tepe bölgelerinde görülmektedir.Ancak ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri hemen her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır,işte Otolog Mikro Greft veya ticari ismiyle Regenera Activa Yönteminde hastanın ensesinden alınacak küçük bir saç hücre gurubu özel bir kit içinde küçük parçacıklara ufalanır .Saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürülerek tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlanır. Tedavi genelde tek seanstır 2. Bir seansa belki bir kaç yıl sonra ihtiyaç duyulabilir. Bu tedaviler ile saç dökülmesi duracak hatta yeni saçların çıkması sağlanacak. FDA(The Food and Drug Administration) tarafından onaylanan bu yöntem ile son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Regenera Activa Herkese uygulanabilirmi?

Genelde saç dökülme nedeni bir enfeksiyona bağlı değilse ki bu çok nadir görülen bir durumdur kadın ve herkese uygulanabilir hatta çok sık kozmetik uygulama,boya ya da kuaför işlemlerine maruz kalan saçlara sadece destek amacıyla bile uygulanabilir.

Otolog Mikro Greft Yöntemi (Regenera Activa) Saç Ekimine Alternatif midir?

Kesinlikle alternatif değil tam tersi yardımcı önemli bir yöntemdir, özellikle genç yaşta saçkaybı yaşayan erkek hastalar saç ekimi için 25-27 yaşına kadar beklemek durumundadırlar bu dönemde Regenera Activa gibi önemli bir tedavi yöntemi ile dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılması çok önemlidir. Ayrıca Saç Ekimi uygulaması sırasında alınan binlerce saç kökünden sadece 3-4 tanesi kullanılarak hazırlanan bu yöntemde tedavisi hem hızla iyileşme hem de ekilen saçları hızlı ve güçlü çıkması için çok önemli bir destektir.

Regenera Activa’nın Saç Tedavileri dışında kullanım alanları varmıdır?

Kozmetik ve Estetik alanında ise kırışıklıkların azaltılması yani Anti-Aging anlamında sıkça kullanılmaktadır,hazırlık ve uygulamanın toplam 30-40 sürmesi tek seanslık tedavi olması kullanım pratiği açışından büyük avantaj sağlamaktadır.


Ankara Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!