Genital bölge estetiği hakkında bilmeniz gerekenler

Genital bölge estetiği hakkında bilmeniz gerekenler

Genital bölge gizli ve kişiye özeldir.

Çok sayıda kadın Labia Minoraların (İç Dudaklar) biraz büyük veya sarkmış olmasından şikayetçidir.

Bazende Genital bölgenin çok koyu renkli olması rahatsızlık nedeni olabilir.

Bir diğer durum ise doğumlar sonrası vajinal kanalın genişlemesidir.

Cinsel fonksiyon bozukluğunun sebeplerinden biri de cinsel organı beğenmeme durumudur.

Bazı kadınlar genital bölgesini çirkin bulduğu için cinsellikten kaçınma, cinsellik sırasında aktif olamama ve cinsellikten haz alamama gibi problemler yaşamaktadırlar

Bütün bu problemleri son derece basit yöntemlerle tedavi etmekteyiz.

--Sarkmış Labia Minoralar steril şartlarda özel bir teknik ile eksize edilerek küçültülür. İyileşme süresi 4-6 haftadır.

-- Genital bölgenin renginin açılmasında yine kliniğimizde uygulanan Lazer tedavisi Ve hastaya önerilecek leke açıcı krem tedavileriyle son derece iyi sonuçlar alınmaktadır.

LAZER TEDAVİSİ İLE VAJİNA DARALTMA İŞLEMİ

Vajinal bölgenin yapısına uygun bir başlık ile vajinal bölgeye girilir. Her alan 1’er santimetre aralıklarla 360 derece taranarak vajinal kanal boyunca devam ve lazer atışları yapılır.

Bu bölgeye uygulanan lazer atışları vajinal kanalda kolajen sentezlenmesini uyararak o bölgenin yenilenmesini ,kalınlaşmasını ve böylece kanalın daralmasını sağlamaktadır

Vajinismus (cinsel ilişkiye girememe)

Bütün bu problemler Lazer ile tedavi edilir.

Bu tedavi ile vajinal kanal daraldığı sıkılaştığı için aynı zamanda İDRAR KAÇIRMA problemi de tedavi edilmiş olur.

Vajina estetiği sonrası cinsellik nasıl etkilenir?

Genital bölgesini beğenmeyen bu sebeple ilişki sırasında aktif olamayan, güvensizlik yaşayan kadınların bu problem ortadan kalkınca işlem sonrası hastaların cinsel hayatında çok olumlu yönde değişme olduğu görülmüştür.

Özellikle labioplasti işlemi sonrası kişilerin özgüveni belirgin olarak artmakta ve cinsel ilişkiye odaklanmayı kolaylaşmaktadır.

Bu makale 19 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Uzm. Dr. Ayfer AYDIN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1998 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 1998 - 2002 yılları arasında İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaparak Dermatoloji Uzmanı olmuştur. 

Uzmanlık eğitimi sonrasında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Özel Transmed Kliniği'nde, Memorial Hastanesi'nde ve Amerikan Hastanesi'nde hasta kabulü yapmış olan Uzm. Dr. Ayfer AYDIN, bir çok eğitim ve kurs programını başarıyla tamamlamıştır.

Uzm. Dr. Ayfer AYDIN, mesleki çalışmalarına İstanbul'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir. 

Etiketler
Estetik
Uzm. Dr. Ayfer Aydın
Uzm. Dr. Ayfer Aydın
İstanbul - Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube