Mezoterapi, derinin orta tabakasına, ince ve küçük iğnelerle uygulanan bir tedavi prosedürürdür. Kullanım amacına göre kullanılan ilaçlar da değişiklik gösterir. Tıbbi amaçla kullanıldığı gibi estetikte de kullanılmaktadır. Temel prensibi, lokalize bir problemi, tüm vücudu etkilemeden, yormadan, daha hızlı ve etkin bir şekilde ortadan kaldırmaktır. Bu nedenle, uygulama sadece ilgili bölgeye yöneliktir.

Estetik amaçla, zayıflama, selülit ve saç (kellik) tedavilerinde başarıyla kullanıldığı gibi, yaşlanma belirtilerinin giderilmesi ve geciktirilmesi için yüz, boyun, dekolte, eller ve ayaklar başta olmak üzere vücudun her yerinde kullanılabilir.

Seanslar halinde, 4-8mm uzunluğunda çok ince iğnelerle, 1-2 cm aralıklarla ilgili bölgeye uygulanır. Gerekirse, öncesinde topikal anestezik kremler de kullanılabilir. Kullanılan ilaçlara ve amaca göre enjeksiyon derinliği değişir.

Doğru hasta seçimi, doğru ilaç kombinasyonları ve doğru uygulama ile estetik mezo, oldukça başarılı ve yüz güldürücü bir seçimdir.


İstanbul Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!