Ergenliğe adım atıldığında kızlarda en belirgin değişim memelerde olmaktadır. Bu büyüme utanma ve çekinme duyguları yaratıp kişiyi bol ve memeyi örtmeye yönelik kıyafetler seçmeye zorlar. Bu utanma duygusu toplumsaldır zira bizler hala memeye göğüs diyen bir toplumuz. Zaman ilerledikçe kadın olmanın ve çekiciliğin belirtilerinin başrolünü oynayan memelerin önemi artar. Kimi bayanlar ise bu büyümeden yeterince nasibini alamayabilir. Normalden küçük memeler kadın kimliğinde eksiklik hissine ve özgüvende azalmaya yol açabilir.

Aynanın karşısına geçtiğinizde memelerinizin küçük olduğunu düşünüp bundan rahatsız oluyorsanız memelerinizin daha hacimli hale getirecek meme büyütme ameliyatı için uygunsunuzdur. Bu farkındalıktan sonra geçen yaz döneminde de bikinili fotoğraflarınızı iyice beğenmemeye başlamış olmanız çözüm için arayışa geçmenizi sağlar.

Meme büyütme ameliyatı kaç yaşında yapılabilir? Ergenliği tamamlamış olmak, hem gelişimsel hem de psikolojik olarak hazır olmak doğru zamandır. Genel kabul gören ergenliği tamamlama yaşı 18 dir. Bu yaştan sonra meme büyütme estetiği olabilirsiniz ve yaş olarak bir üst sınır bulunmamaktadır.

Karar verme aşamasının en tehlikeli donemi bu sorun aklınıza düştükten sonra sıkı bir eş dost ve internet araştırmasına girdiğiniz dönemdir. Çevreden birçok doğru yanlış bilgi edinme internet ortamında yazılan her şeyden bir pay çıkarma sonucunda kafa karışıklığı kaçınılmazdır. Silikon ile mi olsun yoksa dolgu mu yapılsın, silikon olacaksa damla mı, yuvarlak mı olsun, kas altı mı yoksa meme arkası mı, nereden yerleştirilsin, sutyen ölçüm kaç olsun gibi birçok soru ve çeşitli cevaplar duymuş olursunuz. Plastik cerrahlar meme büyütme ameliyatları öncesi ilk görüşmede bu bilgi kirliliğini düzeltmekte oldukça zorlanırlar.

Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum dedikten sonra verilmesi gereken en önemli cevap nasıl bir meme istiyorum olmalıdır. Yukarıda konuştuğumuz ve buna benzer birçok soru tamamen teknik detaydır ve bunlar muayeneniz sırasında size özel belirlenmektedir. Sizden istediğimiz meme şeklinize karar vermektir. Memelerin üst kısmında yani dekolte bölgesinde ne kadar dolgunluk istediğiniz önemlidir. Bu bölgenin bombe mi yoksa meme ucuna doğru hafif eğimli ve dolgunluğunun az mı olmasını istendiğinize karar vermelisiniz.

Siz sekile karar verdiktenken sonra ilk görüşmede diğer tüm teknik detaylar size anlatılır ve ameliyat süreci ve sonrası hakkında bilgilendirilirsiniz. Kendinizi hazır hissettikten sonra ortalama bir buçuk saatlik bir operasyondan sonra istediğiniz dolgunlukta bir memeye kavuşabilirsiniz.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!