Son yıllarda köpek balığı dolgusu lansmanı ile ülkemize sağladıkları yeni jenerasyon dolgu malzemesini Türk diş hekimlerinin hizmetine sunan GSP ailesine minnet ve teşekkürlerimi iletirim.Bu dolgu malzemesi çürük tedavisinde çığır açacaktır; çünkü özellikleri ve uygulaması bakımından üstün olduğu gibi aynı zamanda da hastalarımızın memnuniyeti açısından da üstünlük sağlamaktadır.

Köpek balığı dolgusu dişe kimyasal yolla bağlanarak ve flor salınımı yaparak hem çürük tedavisi sağlamakta hem de yeni çürük oluşumunu engellemekte.Yapısında bulunan hidroksiapetit kristalleri sayesinde de hem hassasiyet oluşumu önlenmekte hem de uzun dönem takiplerinde diş dokusu tamiri yapmakta. Hem de dentin dokusunu yeniden oluşturarak. İşte bu nokta çok önemli ; büyük bir gelişme. Dişimizin en dış tabakası mine dokusu ve bu dokunun altında dentin dokusu yer almakta. GSP dentin dokusunu onararak yeniden oluşumunu sağlayarak diş tedavisinde çığır açmıştır. Şimdilik arka bölge dişlerde uyuladığımız bu tedavi yakın zaman da ön bölge (estetik bölge) dişlerde de uygulanmaya başlanacaktır.

Diş hekimliğinde son yüzyılda çok büyük teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Ve GSP ailesi yeni jenerasyon dolguları ile BPA gibi kimyasallardan uzak son derece doku dostu bu dolguyu yaratarak ön sıralara geçtiler.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!