Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinden biri de kılçıklı ve kalın iplerin, kanül yardımıyla sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alınması yöntemidir.

orumcek-agi

İple asma işlemi, güvenli ve çabuk sonuçlar görebileceğiniz, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan PDO ameliyat iplikleri kullanılır. Cildin altına ağ şeklinde yerleştirilen bu ipliklerle ameliyatlara göre göreceli olarak uygun fiyata güvenli sonuçlar alınır ve bu sonuçlar yaklaşık 2 yıl kadar dayanır. Aynı zamanda hastanın işlem sonrasında günlük aktivitelerine dönmesi çok daha kısa sürmektedir.

Ameliyata göre daha çabuk ve ameliyat sonrası sıkıntılı dönemi olmayan bu iple yüz germe işlemi, son dönemde basın tarafından da oldukça ilgi görmektedir. Popülerliği arttıkça uygulayan sayısı artan bu işlemin ancak, işinin ehli uzman doktorlarla yapılmasını tavsiye ediyoruz. İple germe tekniği, çok kısa bir iyileşme sürecine sahip ve bazı doktorlar bu yüzden bu işlemi öğle-arası-lifti veya hafta sonu lifti olarak adlandırmakta, çünkü yalnızca 30 dakika içinde işlem tamamlanabilmektedir.

Ultra V Lift Yüz Germe Kimler İçin İdealdir?

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi genellikle 35 ila 65 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanmaktadır.

Uni Cog Yüz Asma Kimler İçin Uygundur?

Yaşı daha büyük veya daha fazla elastikiyet kaybı ve çok derin kırışıklıkları olanlar için ise uni cog needle denen ameliyat iplikleri ile asma işlemi daha iyi sonuçlar vermektedir.

Yoğun iş temposu içerisinde, ciddi ve iyileşme süreci çok uzun olan , operasyonlardan kaçınan ve post operatif sıkıntıları yaşamak istemeyen doğal ancak enerjik ve genç bir görünüm isteyen kişiler için çok uygun bir işlemdir.

Nasıl Gerçekleştirilir?

İple yüz asma işlemi lokal anestezi kullanılarak muayenehane şartlarında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir ve işlem sonrasında yatılarak tedaviye veya iyileşme sürecine gerek yoktur.

Güvenli midir?

Uzman ve bu konuda tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirildikçe , oldukça güvenlidir. Ultra V Lift yüz germe işlemi sonrasında küçük morluklar haricinde başka bir problemle karşılaşılmaz. Kullanılan ipler, poliproplen denilen ve sağlık için uygunluğu kanıtlanmış PDO denen ameliyat iplikleridir. Bu ipler aynı zamanda cerrahide beyin, kalp ve abdominal operasyonlarda uzun yıllardan beri ameliyat ipliği olarak kullanılmaktadır.Allerjik reaksiyon riski çok düşük ipliklerdir. Lokal anestezi yöntemiyle uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiçbir riski taşımaz.

İyileşme ve Günlük Hayata Dönme Süreci

Çoğu hasta hemen uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. Bu süre zarfından önce ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından kaçınılmalıdır. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmasını tavsiye ediyoruz. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekmektedir.

Bu 3 haftanın da sonunda işlem gören bölgeleri normal olarak hareket ettirmeye başlayabilirsiniz. İşlemin ardından ilk birkaç gün içerisinde bazı şişlik, kızarıklık veya morluklar olması doğal olarak karşılanmakta ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilmektedir. Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer cerrahi operasyonlara göre minimum düzeydedir ancak her deri altı işleminde rastlanabileceği gibi işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilir. Herhangi bir ağrı hissedildiği takdirde ağrı kesiciler kullanılabilir.

İşlemin sonrasındaki ilk birkaç günde baş 45 derece ve yüksekte yatmak , şişlikleri azaltmaya yardım eder. Sonuçlar ise işlemin hemen ardından kısmen fark edilse de tamamlanmış gerçek sonucu birkaç hafta sonrasında görebilirsiniz. Cilt dokusundaki ipleri ise cildin doğal kollojen formasyonu giderek etrafın sararak güçlenmelerine ve ilk altı ay boyunca etkisi kalıcı olarak devam edecek bir lift oluşturmaya yardım edecektir.

İple Yüz Asma / Yüz Germe İşleminin Avantajları

Yüz germe operasyonunu istemeyen hastalarımıza iple ameliyatsız yüz asma işlemini bir alternatif olarak sunuyoruz .Birçok faydası arasında en başta kısa bir sürede uygulanmasını, hızlı iyileşme sürecini ve uygun fiyatlı olmasını sayabiliriz.


İzmir Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!