Günümüzün cerrahisiz yüz şekillendirme sistemleri radyofrekans lazer uygulamaları ne demektir?

Günümüzün cerrahisiz yüz şekillendirme sistemleri radyofrekans lazer uygulamaları ne demektir?

Altın iğne lazer olarak da bilinen bu lazer sistemleri; prob ucunda bulunan ve iyi bir iletken olması nedeniyle  altın kaplı mikroiğneler sayesinde, deri yüzeyine yani epidermis tabakasına zarar vermeden; bağ ve destek dokusunun yani kollajen liflerinin bulunduğu dermis tabakasında var olan kollajenin,  yeniden şekillenmesini ve yeni kollajen üretimini uyarır. Tüm deri tiplerinde ve her mevsim güvenle uygulanabilir.

Uygulama ağrılı olduğu için işlem öncesi anestezik krem sürülerek ağrı hissi azaltılır ve kişiye özel altın kaplı uçlar kullanılmaktadır. Ayda bir kez olmak üzere yılda 3-4 seans uygulama yapılması önerilmektedir.

Sadece yüz şekillendirme amacıyla değil; akne izleri, boyun, diz ve dirsek sarkmalarında, çatlak(stria) tedavisinde, cilt yenileme, gözenek sıkılaştırma, kırışıklık ve aşırı terleme tedavisinde de kullanılabilmektedir.

Bu makale 1 Eylül 2021 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Uzm. Dr. Fatma Erden

Uzm. Dr. Fatma Erden, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak Dermatoloji uzmanı olmuştur.

Uzm. Dr. Fatma Erden, mesleki çalışmalarına ise şu an Uzm. Dr. Fatma Erden Muayehanesi'nde devam etmektedir.

Yazarı sosyal medya'da takip edin
instagram
Etiketler
Radyofrekans uygulaması
Uzm. Dr. Fatma Erden
Uzm. Dr. Fatma Erden
Ankara - Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube