GÖZ KAPAĞI AMELİYATI (BLEFAROPLASTİ)
Göz kapağı estetiği, ülkemizde en sık yaptırılan estetik operasyonlardan biridir. Üst ve alt göz kapağı ameliyatlarıyla cerrahi tedavi yoluyla yapılmaktadır. Göz kapağı estetiğini iki bölge oluşturmaktadır. Bunlar sarkma, gevşeme, kat oluşumu gibi üst göz kapağı sorunları ,torbalanma, derin çizgilerin oluşumunun ortaya çıktığı alt göz kapağı sorunları. Alt göz kapağı sorunları göz altı torbaları diye adlandırılmaktadır.Göz altı torbaları 40’lı yaşlardan itibaren kendini göstermekte ve yüz ifadesini olumsuz yönde etkilemektedir. Aile fertlerinde genetik olarak göz altı torbası oluşumu olan hasta adaylarında daha genç yaşlarda, 30’lu yaşlarda göz altı torbaları ortaya çıkmakta ve kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermektedir. Bu durum kişinin sosyal hayatında, yanlış algı ve izlenim vermesine neden olabilir.

Göz altı torbaları ameliyatı nasıl yapılıyor?

Ameliyat günübirlik cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ortalama 1-2 saat sürer. Gevşeyen ve kalitesizleşen fazla deri dokusu alınır ve göz altı gerdirilir. İzler belli olmayacak şekilde özel dikişlerle kapatılır.

Ameliyattan bir hafta sonra işlemin olumlu etkileri görülmeye başlar. Şişlikler 10 gün içinde kaybolur. 15 gün sonra hasta tamamen iyileşmiş ve kalıcılığı yıllarca sürecek olan yeni ve gençleşmiş göz altına sahip olacaktır. Üst göz kapağı ameliyatıda aynı şekilde yapılmaktadır. ağrısız ve lokal anestezi altında.


Ankara Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!