Göz çevresi yüzde yaşlanmanın kendini en fazla gösterdiği yerlerden biridir. Yapısı nedeniyle, çok ince bir deriye sahip olan göz çevresindeki sorunlar ihmal edilmemelidir.

Morarmış göz, göz mukozası iltihabı, göz kapağının dışa doğru dönmesi, göz kapağı iltihabı, üst kapağın sarkması ve arpacık gibi gözde birtakım rahatsızlıklar olabiliyor.

Bu noktada göz kapaklarının önemli bir işlevi oluyor. Kapaklar açılıp kapanması ile gözü zararlı dış etkenlere karşı koruyucu bir özellik gösterir. Göz kapağı sorunları, bazen doğuştan olabileceği gibi bazen de yaşa bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kapakta yaşanan sorunlar nedeniyle gözün fonksiyonu tehlikeye girebilir. Bu nedenle, göz bölgesinde yaşanan rahatsızlıklar dikkate alınmalı ve mutlaka doktora danışılmalıdır.

Ciddi problemlere neden olabilir

Yaşlanma, genetik nedenler, uyku düzensizliği gibi faktörler de göz kapağında problemlere neden olabiliyor. Bu rahatsızlıklar, her yaşta da görülebiliyor.

Genel olarak rahatsızlıklar, ilk dönemde dikkate alınmıyor. Göz kapağı hastalıkları basit görünmesine rağmen müdahale edilmediği zaman ciddi problemlere neden olabilir. Bu nedenle, göz kapağı rahatsızlıklarının ihmal edilmemesi gerekiyor. Hastalık fark edildiği anda, duruma göre tedavi yöntemi sunulacaktır.

Ameliyat ortalama yarım saat sürüyor

Doğru yöntemlerle birçok göz kapağı hastalığı tedavi edilebiliyor. Göz bölgesinde yaşanan sıkıntılar, aynı zamanda kişiyi daha yaşlı ve yorgun göstermektedir. Kısa sürede bu görüntüden kurtulmak da mümkün. Gelişen teknolojiye bağlı olarak, artık çok basit ve kısa süreli işlemlerle göz kapağındaki problemler aşılabilir. Genellikle göz kapağı ameliyatı ortalama yarım saat sürüyor ve çoğunlukla hastanede yatmak gerekmiyor. Bu nedenle göz kapağı ameliyatından korkmaya gerek yok.

Sağlıklı haftalar dilerim,


Bursa Göz Doktoru uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!