Göz kapağı düşmesi ve ameliyatsız tedavisi

Göz kapağı düşmesi ve ameliyatsız tedavisi

Göz kapakları göz küresini koruyan, gözyaşının göze eşit olarak dağılmasını sağlayan ve bu sayede nemli kalmasını sağlayan bir uzuvdur. Her bireyde hemen hemen aynı ölçülerde olan göz kapağı, gençlerde 11 mm, ilerleyen yaşlarda ise cilt durumuna göre 1 ya da 2 mm’lik düşmelerle değişmektedir.

Göz kapakları üç katmanlı ve cilt altında ince şekilde uzanan kasa sahiptir. Göz çevresinde genellikle yaşa bağlı olarak ya da genç yaşlarda çeşitli rahatsızlıklardan dolayı, genetik sebeplerden dolayı da görülebilen kas yavaşlaması ortaya çıkabilmektedir. Bu yavaşlama cildin de etkisi ile gevşemeye ve görsel anlamda da bozulmaya neden olmaktadır. İleri derecede görülen göz kapağı düşmesi vakalarında görme aksı da etkilenebilmektedir.

Göz kapağı düşmesi vakalarında öncelikle göz doktoruna muayene gidilmesinde fayda vardır. Görme ile ilgili ciddi bir sorun olmadığı sürece plastik ve estetik cerrah müdahalesi ile sorun düzeltilebilir. Cilt yüzeyinde kusura neden olabilecek derecede olan göz kapağı düşmesinde cerrahi müdahale yapılabilmektedir. Fakat gelişen teknoloji ve yapılan araştırmaların ışığında ameliyatsız göz kapağı estetiği de gerçekleştirilebilmektedir. Ankara estetik cerrahlarından olan Fatih Öktem, kliniğinde bulunan son teknoloji ürünü Plexr Soft cihazı sayesinde, göz kapağı düşmesi görülen hastalarına ameliyatsız müdahale edebilmektedir. Bu cihaz cilt hücrelerinin yenilenip canlanmasını da sağlayarak, cildin daha genç ve gergin görünebilmesini sağlamaktadır. Ankara göz kapağı estetiği denildiği vakit akla gelen isimlerden olan Fatih Öktem, cilt görünümünüzde yaşadığınız problemleri en hafif şekilde çözüme ulaştırmaya çalışmaktadır.

Bu makale 19 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Op.Dr. Fatih Öktem 1974 yılında Ankara'da doğmuştur. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2006 yılında Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'ndan mezun olarak uzmanlığını kazanmıştır. Op.Dr. Fatih Öktem Çankaya'da yer alan muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir.

Op. Dr. Fatih Öktem
Op. Dr. Fatih Öktem
Ankara - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube