Soğuk lipoliz hakkında bilinmesi gerekenler
Soğuk lipoliz hakkında bilinmesi gerekenler

Soğuk lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için kişiye özel pedleri ile vücudunuzun uygulanacak kısmı kaplanır. Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık 1 saat sürecek tedavisinin işlemine başlar.Yağ tabakasının bulunduğu alanı soğutur.Tedavinin uygulandığı sırada bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır , gazete-dergi okuyabilir , TV izleyebilir ya da müzik dinleyebilir. Soğuk lipoliz uygulaması tamamen ağrısız bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz Sonrasında Neler Oluşmaktadır?
İşlem sonrasında ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsada bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilirsiniz.1-2 ay gibi kısa bir sürede uygulamanın yapıldığı bölgede %40-60 ile oranında bir incelme meydana gelecektir. Önce elinizin altındaki yağlarda bir yumşama hissedersiniz , 1-2 ay sonra hem elle tutulduğunda hemde gözle görülen bir fark anlaşılır ve en iyi haline gelir.Soğuz lipoliz aynı bölgeye 1-3 seans uygulanmaktadır.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?
-Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa ,
-Bu yağlarınızdan artık kurtulmak istiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız ,
-İlaç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor , cerrahi bir müdaheleyi hiç düşünmüyorsanız ,
-Böyle bir tedavi için bir kaç saatten fazla zaman harcamak istemiyorsanız ,

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?
Göbek,bel,alt-üst karın,sırt,sütyen alt bölgeleri,bacak,basen ve kollara uygulanabilmektedir.Coolshaping vücudun göbek, yan bölge,sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt ,basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20-40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun iş tempolı iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız,zahmetsiz ,ve sadece bir seanslık bir işlemdir. Sistem ağrısız ,acısız tek seansta 2-4 cm incelme sağlamakta ve daha da öenmlisi yağları kalıcı olarak yok etmektedir. Coolshaping 1 saat gibi kısa bir sürede incelme sağlayabilen bir yöntemdir. Soğuk lipoliz yöntemi, bugün uygulanan diğer yöntemlerden daha gelişmiş bir yöntemdir.


Ankara Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!