Gebelikte neler hissediliyor?

Gebelikte neler hissediliyor?

Gebelik, her ne kadar fizyolojik olarak kabul edilse de kadının normal fizyolojisinin dışında bir çok değişikliğin olduğu bir dönem.

Bu değişiklikler bir çok farklı alanda görülür.

Hem fiziksel hem de ruhsal değişimlerin olduğu bu dönemi iyi yönetmek gerek.

Annelik, derin bir duygudur ve anneler bebekleri için en iyisinin olması ister. Gebeler, çevrelerinde olan biten her şeyin kendi kontrollerinde olmasını ister.

Gebenin en büyük beklentisini bebeğinin sağlıklı ve güvende olmasıdır

Gebe için en ideal durum, kendini yakın hissedebildiği bir kadın doğum doktoruyla takibe devam etmektir.

Bu makale 20 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Op. Dr. Uzay YILDIRIM, 1969 yılında Sivas’ta doğmuştur. Tıp eğitimini, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1992 yılında tamamlayarak tıp doktoru ünvanı almıştır. İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde ihtisas eğitimini tamamlayarak 1997 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur. Op. Dr. Uzay YILDIRIM, 1998-1999 yılları arasında Tatvan'da vatani görevini yerine getirmiştir. Hemen ardından o dönemki adıyla Abant İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi'nde yardımcı doçent olarak görev yapmaya başlamış, 3 yıla yakın süre boyunca burada görev yapmıştır. 2002-2012 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 2012-2015 yılları arasında Etlik Zübeyde Hanım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ve sonrasında kısa bir dönem Memorial Ankara Hastanesinde uzman doktor olarak çalışmıştır.  ...

Etiketler
Gebelik yaşı
Op. Dr. Uzay Yıldırım
Op. Dr. Uzay Yıldırım
Ankara - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube