Fizyoterapi, bireylerin sağlıklı bir hareket kabiliyetine kavuşması için uygulanan yöntemlerin başında yer alır. Fizyoterapi uygulamaları uzman bir fizyoterapist tarafından gerçekleştirilir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları artık günümüzde pek çok merkezde uygulanıyor. Aksaray fizik tedavi uygulamaları da son yıllarda pek çok hastanın iyileşmesinde önemli rol oynuyor.

Aksaray Fizyoterapi uygulamaları ve amaçlananlar

Fizik tedavi programı, hastalığın durumuna göre planlanır ve uzman bir fizyoterapist tarafından uygulamaya konur. Fizyoterapi uygulamaları soğuk tatbiki, yüzeysel ısı-derin ısı uygulamaları, elektroterapi, hidroterapi, mekanoterapi, rahatlatıcı egzersiz uygulamaları manuel ve GTOS terapi gibi pek çok uygulamadan oluşur. Aksaray GTOS Terapi uygulamaları son zamanlarda diğer yöntemlere göre bir adım öne çıkıyor. Ağrısız, ameliyatsız ve ışınsız bir yöntem olan GTOS Terapi hastaları birkaç seans sonunda sağlıklı ve rahat bir hayata eriştirebiliyor. Fizyoterapi uygulamalarında belli başlı amaçlara ulaşılması öngörülür. Bunları şu şekilde açabiliriz:

Öncelikle ağrıların azaltılması Aksaray fizyoterapist uygulamalarında hedeflenen ilk aşamadır. Dolaşımın olumlu yönde etkilenmesi ve kasların gevşetilmesi devamında beklenen durumlardır. Fizyoterapi uygulamaları ile ilaç ihtiyacının minimuma indirilmesi de hedeflenir. Bunun yanında enflamasyonun giderilmesi de beklenen bir sonuçtur. Sağlıklı ve dengeli Aksaray fizyoterapi uygulamaları ile fonksiyonların restore edilmesi, mevcut kasların güçlendirilmesi, hareket düzenin artırılması ve koordinasyonun sağlanması gerçekleştirilebilir. Fizik tedavi uygulama süreçlerinin sonucunda duruş bozukluklarının önlenebilmesi ve düzeltilmesi de hedeflenir.

Fizyoterapi uygulamaları ve süresi

Aksaray fizyoterapist uygulamaları, süre olarak değişiklik gösterir. Her seans, 1 ila 1.5 saat sürecek şekilde belli periyotlarda uygulanır. Fizyoterapi uygulamaları esnasında hasta herhangi bir ağrı ya da sızı duymaz. Lakin eklem kısıtlılığı olan hastalar, yapılacak egzersizler sırasında hafif ağrı duyabilir. Daha ziyade kaslarında güçsüzlük yaşayanlarda, eklemlerinde sertleşme ve fonksiyon kısıtlığı olanlarda fizik tedavi uygulamalarına başvurulur. Fizyoterapi seanslarının sayısını da süreç içerisinde fizyoterapist belirler.

Fizyoterapi ne tür faydalar sağlar?

Günümüzün gelişmiş tıbbi uygulamaları arasında yer alan fizyoterapi, hastalara normal tedavi süreçleri dahilinde pek çok rahatlık ve fayda sağlar. Aksaray fizyoterapi uygulamaları da bu yönüyle müracaat eden hastalara ciddi katkılar sağlar. Bu faydaları şu şekilde belirtebiliriz:

Fizyoterapi sonrasında vücudun özellikle eklem bölgelerinde görülen uyuşma, karıncalanma, ağrı ve güçsüzlük gibi faktörleri ciddi oranda azalır. Fizyoterapinin yan etkisi oldukça nadirdir ve nadiren de oluşan yan etkiler hafif, geçici ve kısa sürelidir. Fizyoterapi pek çok durumda gereksiz tıbbi ve cerrahi müdahaleyi önler. İlaçla ve ameliyatla tedavisi mümkün olmayan birçok rahatsızlığın önüne geçer. Var olan hastalıkların kronikleşmesi fizik tedavi sayesinde önlenir. Kişiler bu rehabilitasyon programı sonrasında daha fonksiyonel bir hareket kabiliyetine erişirler. Böylece daha az kullanılır ve hayat kalitesi hissedilir biçimde artar.

Sıklıkla kullanılan ve çok ciddi başarılı sonuçlar alınan Aksaray fizik tedavi yöntemleri arasında yer alan Aksaray GTOS Terapi yöntemini bu bağlamda özellikle kronikleşmiş kas ve eklem rahatsızlıkları olan kişilere öneriyoruz.


Aksaray Fizyoterapist uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!