En iyi diş implantı

En iyi diş implantı

Diş implantları başarı oranı oldukça yüksek ,uygulaması oldukça konforlu bir tedavidir. Başarı oranı her ne kadar yüksek olsa da ne yazık ki %100 değildir. İzmir implant merkezi olarak hastaya uygun en iyi implant seçeneği ve cerrahi teknikle başarıyı birleştirmeyi amaçlamaktayız. İyi bir cerrahi teknik iyi bir implantla tedavi kusursuzlaşarak uzun sürede hastanın problemsiz olarak doğal dişi gibi implantını kullanması sağlanmış olunur.

Diş İmplantı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş implantlarını irdelerken ne yazık ki şu implant iyidir şu implant kötüdür diyemiyoruz. Her implant farklı hastalarda sistemik duruma ve implantın uygulanacağı kemik yapısına göre farklı sonuçlar veriyor. Aynı  hastada farklı bölgelere dahi farklı çap ve boyda implant uygulamak zorunda kalabiliyoruz. Tüm hekimler implant için hastasına uygun birden çok seçenek sunar. Bu seçenekler genelde hekimin güvendiği implantlardır. Farklı seçenekler sunulmasının sebebi implant tedavisinin maliyetini hastasının kendine göre seçmesi isteğidir. 

İmplant diş tedavisinde implant seçilirken :

İmplantın FDA onaylı olması önemlidir

İmplantın hangi ülkede üretildiği hangi ülkede paketlendiği önemlidir

İmplantın geçmişi önemlidir kaç yıldır üretilen takibi ne kadar süredir devam eden bir implant

Hekimin implanta güvenmesi önemlidir 

Hastanın Google ve benzeri mecralarda öğrendiği implantı değil hekiminin güvenip yaptığı implantı seçmesi önemlidir.

Bu makale 31 Mayıs 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Dt.Ali Kılıç, Ege Üniversitesi'de başlamış olduğu eğitimini başarıyla tamamlayarak Diş hekimi unvanı almıştır. Aynı yıl Hollanda’nın Nijmegen şehrinde bulunan Radboud Üniversitesi’nde cerrahi ve estetik diş hekimliği üzerine eğitim almıştır. 

Dt.Ali Kılıç, İzmir Karşıyaka'da bulunan Özel DentaPoint Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde hastalarına hizmet vermektedir.

Dt. Ali Kılıç
Dt. Ali Kılıç
İzmir - Diş Hekimi
Facebook Twitter Instagram Youtube