Piyasada maalesef çoğu Botoks maddesi bulunmaktadır. Botoks ürününün çok fazla olması fiyatlandırma konusu ile ilgili da kafa karışıklığına neden olmaktadır. Ucuz ürün olsun diye Çin ürünleri de piyasaya çıkmış durumdadır. Eğer uygulamayı yaptırdığınız yerde Botoks fiyatı çok ucuzsa yaptırmadan iki kez düşünün.

Bazen hastalar daha önce yaptırdıkları Botoks uygulamaları arasında ya da farklı doktorlara yaptrıdıkları Botoks arasında fark yaşarlar. Bunun en önemli nedeni Botoks açıldığı zaman hemen kullanılmasıdır. Buzdolabında beklemiş Botoks etkisi azalmaktadır. Bu yüzden Botoks çok fazla yapan doktorları tercih etmek gerekmektedir. Aşırı sulanmış, ya da dolapta beklemiş Botoks uygulandığında etkisi azalacaktır.
Türkiye’de kullanılan Botoks markaları Botoks ve DYSPORT ‘dur. Her ikisi de FDA onayı almış ürünlerdir. Doktorunuz uygulamayı yaparken bu konuda bilgi almanız en doğal hakkınızdır. Hem ilacın markası, hem uygulayan doktor, hem de beklentileriniz Botoks uygulamasının olmazsa olmazlarıdır.
Botoks ilgili en önemli konulardan biri özellikle orjinal marka ve belkide daha önemlisi uygun dozajlarda kullanılmasıdır.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!