Dolgu ve botoks her yaşta hastaya hızlı ve etkili çözümler sunar. Ofis ortamında uygulanabilecek işlemlerdir ve günlük hayatınızdan sizi alıkoymaz.

Dolgu ve botoks uygulamaları birbirine alternatif tedaviler gibi algılanmakla birlikte aslında etki mekanizmaları ve kullanım alanları birbirinden farklıdır.

Botoks yüzdeki mimik kaslarının hareketini azaltarak kırışıklıkların yüze oturmasını engellerken dolgu ürünleri yüzde istenilen bölgeye gereken hacmi kazandırır.

Çok farklı marka ve ürün yelpazesi içeren dolgularda püf noktası hangi dolgunun sizin için uygun olduğuna karar vermektir. Özellikle yaşlanmaya yada ani kilo kayıplarına bağlı yüzde oluşan çökme ve hacim kayıplarında ameliyat istemeyen hasta grupları için hızlı çözümler sunar. Daha dolgun dudaklara kavuşmak isteyen hastalar için de etkinliği ortalama 1 seneye kadar devam eden dudak yapısıyla uyumlu dolgular bulunmaktadır

Ofis ortamında uygulanmasına rağmen komplike olan bu işlemler, yanlış uygulamalara bağlı yüzde şekil bozukluklarına da neden olabilmektedir. Tedavi öncesi mutlaka size uygulanacak ürün hakkında doktorunuzdan bilgi alın.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!