Çocuğunuzun yetişkin olunca boyu ne kadar olacak? bilmek mümkün mü?

Çocuğunuzun yetişkin olunca boyu ne kadar olacak? bilmek mümkün mü?

Ailelerde, çocuklarının boyunun kısa kalacağı endişesi çok fazladır. Oysaki çocukların muayene edilmesi ve gerekirse birkaç tetkik ile, boyunun normal mi yoksa patolojik mi olduğunu ortaya çıkarmak, çoğu zaman mümkündür.

Diğer taraftan endişe verici boy kısalığının, çoğu zaman geçici olduğu ortaya çıkmaktadır. Çocuğunuzdaki kısalığın hem patolojik olmadığını hem de erişkin olunca boyunun ne kadar olacağını (tahmini) öğrenmeniz için polikliniğimize başvurunuz.

Ayrıca bir nedenden dolayı kısa olan çocukta, tedaviye ne kadar erken başlanırsa çocuğun erişkin boyu o derece uzun olacaktır.

Bu makale 29 Ocak 2021 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Doç. Dr. Ediz Yeşilkaya

    1972 yılında Elazığ’da dünyaya geldim.İlkokul,ortaokul ve liseyi Türkiye’nin küçük ve şirin bir şehri olan Elazığ’da bitirdim.     1989 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’ne derece ile girerek 1995 yılında “Tıp Doktoru” ünvanını alıp,severek ve isteyerek seçtiğim mesleğime ilk adımımı attım.İlk görevimi 1997-1998 yılında 10. Zırhlı Tugay Baştabibi olarak Kırklareli Babaeski ‘de yaptım.      1998-2002 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.D ‘da eğitimimi tamamlayarak 2002 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı oldum. Bu branşı seçmemdeki en büyük sebep; çocukları çok sevmem ve onların acı çekmelerine dayanamamdır.En büyük amacım ise,onların ifade edemedikleri sıkıntıları anlayıp,sağlıklı olarak yeniden hayata adapte olmalarını sağlamaktır.     2002-2004 yılları arasında Ardahan Askeri ...

Yazarı sosyal medya'da takip edin
Etiketler
Boy uzaması
Doç. Dr. Ediz Yeşilkaya
Doç. Dr. Ediz Yeşilkaya
Ankara - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Facebook Twitter Instagram Youtube