Cilt bakımı
Cilt bakımı

Yaşlanma ile ortaya çıkan yüz çizgilenmeleri cilde elastikiyetine veren cilt altı kolajen ve elastin liflerinin azalmaya başlamasıyla belirginleşiyor. İlerleyen zaman ile artış gösteren çizgiler doğal yaşlanmanın bir sonucu olarak düşünülse de sigara, fazla güneşte kalma ya da mimiklerin sürekli kullanılması gibi dış etkilerden de etkileniyor.

Günümüzde U.V ve infrared ışınlarının zararlarının cilt üzerinde bıraktığı yıpratıcı etkileri(leke, elastikiyet kaybı, nem kaybı, damarların yüzeysel görünümü vs.) bilmeyenimiz yoktur. Buna rağmen koruyucuların yanlış kullanımı veya doğru önerilmeyişinden kaynaklı tam bir koruma sağlanamamaktadır. Hepimiz yaz sonu tatil dönüşünde cildimizdeki olumsuz etkileri görüp ne yapmamız gerektiğini düşünmekteyiz. Güneşin zararlarını azaltmak için geç kalmış sayılmazsınız.

Bronzlaşma sonrası güneşin zararlı etkilerinden kurtulmak için, kişisel bakım ve doğru bakım ürünleriyle mümkün olacaktır. Kişisel bakımlar ve cilt bakımı söz konusu olduğunda sadece aklımıza bayanlar gelir. Biz bu önyargıyı silmek için bayanların yanı sıra beylere de hizmet vermekteyiz.

Cilt bakımını gerektiren unsurlar;

-Cilt elastikiyetinde azalma ve sarkmalar

-Cilt kırışıklıkları

-Ciltte renk bozuklukları, solukluk

-Akne tedavisi

-Saçlı deri bakımı

Cilt bakımı her ay düzenli yapılmalıdır. Ancak dönemsel ihtiyaçlara göre doktor tavsiyesi ve uzman estetiysen eşliğinde haftalık kürler halinde de uygulanabilir.


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!