Cilt esnekliği, yaşa, cinsiyete, yaşam stiline, beslenme alışkanlığına bağlı olarak farklılık gösterse dahi yaşlanma süreci herkes için er veya geç kaçınılmaz bir durumdur. Özellikle çok fazla kullanılan, alın, göz, dudak çevresi mimikleri zaman ile cildin sıkılığını kaybetmesi ile derin izler bırakmakta bu durum da estetik kaygılara neden olmaktadır.

Botoks görsellerine bakıldığında bu kırışıklığın azaldığı hatta yok olduğu bile görülebilir.
Son yıllarda kırışıklık giderme amacı ile piyasa sunulmuş birden fazla, krem, losyon, yağ vb. ürün satışa sunulmuştur. Bu ürünlerin içlerinden etkili olanı bulmak çok zor olmakla beraber, etkisini gösterme süresi de uzun olabildiğinden kişileri bazen umutsuzluğa düşürmektedir.

Cilt kırışıklıkları ve aşırı terleme, migren problemine çözüm getiren Botoks yöntemi ile birden fazla sorun çözülebilir. Botoks bir çeşit bakteri toksinin direkt olarak problemli bölgenin kasına enjekte edilerek asetilkolinin etki göstermesini önlemektedir. Dolayısıyla mevcut kırışıklıklardan kurtulduğunuz gibi yeni kırışıklıkların da oluşması engellenmektedir. Bunu internetteki Botoks görselleri ve görüntülerine bakarak görebiliriz.

Botoks operasyonu, geçmişte yapılan yanlış işlemler sayesinde mimik kaybına neden olabilmekte idi. Fakat günümüzde verilecek olan ilaç uygun dozlarda yapılarak, istenilen etki sağlanmaktadır. Dolayısıyla oluşabilecek, göz kapağı düşmesi, çift görme gibi yan etkilerin de oluşması , bu tarz Botoks görüntülerinin azaltılması sağlanabilmektedir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!