Bölge seçimi ve dozun düzgün bir biçimde ayarlanmasıyla ifadenin kontrol edilmesi mümkün olur. Bazı kişiler kaşlarının kalkmasını istemezken bazı kişiler ister. Öte yandan bazı kişiler kaş arasında ki kırışıklıklardan veya göz etrafı çizgilerinden kurtulmayı önemli bulurken bazı durumlarda de alın bölgesindeki kırışıklıklar önemli hale gelir.
Botoks yapıldığında yüz ifadesi değişir mi? Botoks zannedildiği gibi bir dolgu maddesi değildir. Yapılan Botoks uygulaması yüzü şişirmez. Dudakları ya da yanakları dolgunlaştırmak için yapılan estetik operasyonları da vardır. Bu tür operasyonlarda dolgu maddeleri bulunur. Ülkemizde sık sık, hyaluronik maddeler, kişiden alınan yağlar ya da kolajen dokular enjeksiyonda kullanılır. Şişliğe neden olan bu maddelerin aşırı miktarda yapılmasıdır. Botoks yüzde şişliğe neden olmaz. Kırışıklıkları gideren bir tür ilaçtır. Serum ile enjekte edilir. Enjekte edildikten sonra kaslara dağılır. Dolgunlaştırma amaçlı kullanılmaz.
Botoks sonrası şaşkın ifade olur mu? Botoks yapıldığında yüz ifadesi değişir mi? Bu tamamen doktorunuzun yaptığı dozla ilgilidir.Doz sizin beklentinize göre ayarlanabilir. Tekrar 1 hafta sonra rötuş dozu ile de istenilen düzeltmeler yapılabilir.
Botoks ile ilgili ayrıntılı bilgileri websitemizin diğer bölümlerinden bulabilirsiniz. Güncel yenilikleri takip etmek için facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!