Botoks Uygulaması; Günlük hayatın getirmiş olduğu yorgunluk ve gerilime bağlı olarak insanlarda yaşlılık belirtileri erken yaşlarda görülmektedir. Bu nedenle görünümünden memnun olmayıp psikolojisi bozulan ve bunu günlük hayatına yansıtan insan sayısı hafife alınmayacak kadar çoktur. Kişinin iş, okul ve aile hayatında etkin ve mutlu olabilmesi için ilk önce kendini beğenmesi, kendinden memnun olması gereklidir.

Botoks Uygulaması; Kişilerin fiziksel memnuniyetsizliklerinin başında gelen yaşlanma ve gerilim kaynaklı oluşan kırışıklıklar için piyasada çok fazla sayıda etkisi ispatlanmış veya ispatlandığı iddia edilen ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin yararını görmek için bazen çok miktarda para harcanmakta ve yaşanan hayal kırıklığı sebebiyle de motivasyon azalmaktadır. Son yıllarda yüz ve boyun bölgesindeki çizgileri giderme ve aşırı terlemeyi azaltma amacı ile tasarlanan Botoks yöntemi, etkisini hızlıca göstermesi ve hekimlerce de onaylanması bakımından çok fazla rağbet edilen bir estetik uygulama yöntemidir.

Botoks Uygulaması ile kazayağı oluşumu, boyun sarkmaları, düşük kaş problemi, çenenin biçimini kaybetmesi gibi problemler giderilmektedir. Bu prosedür 15 dakikalık bir uygulama süresine sahiptir. İlk olumlu sonuçlar, problemin büyüklüğüne bağlı olarak bir hafta içinde görülmekte veya problem tamamıyla ortadan kalkmaktadır.

Sizin de aşırı terleme (hiperhidrozis), ciltte kırışıklık gibi problemleriniz var ise, doktorunuza danışarak konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, sonuç alabileceğiniz Botoks prosedürüne müracaat edebilirsiniz.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!