Bodytite Liposuction

Kilolu musunuz? İstemediğiniz bu kilolardan nasıl kurtulabilir siniz?

Diyet yaparak zayıflayamıyor veya egzersiz yapmaya zamanınız olmuyor mu? Günümüzde iş ve aile yaşantımız nedeniyle düzensiz besleniyoruz. Çalışma şartlarının zorluğu, yaşadığımız şehirin dinamikleri özellikle de trafikte kaybedilen zaman spor yapmayı da güçleştirmektedir. Kendimize bile zor zaman ayırırken egzersize hiç zaman ayıramıyoruz maalesef. Peki bu durumda istemediğimiz fazla kilolardan nasıl kurtulabilir, kendimizi iyi hissedebiliriz?

Bodytite Liposuction Nedir? Nasıl Uygulanır?

Günümüzde en sık yapılan estetik operasyonlardan biri olan liposuction veya yağ alma işleminde radyofrekans teknolojisi kullanımı hızla artmaktadır.

Yöntemde amaç; Radyofrekans dalgaları kullanılarak yağ hücreleri alınırken beraberinde de ciltte sıkılaşma sağlanmasıdır.

Bodytite Liposuction Liposakşın Hangi Bölgelere Uygulanır?

Body tite Liposuction istenmeyen yağların biriktiği tüm vücut bölgelerine yapılabilir. Ülkemizde genetik nedenlerden kadınlarda en sık yapıldığı bölgeler basenler, karın, bel, bacak iç ve dış kısmı ile diz bölgesi, sırt, kollar, göğüsler ve gıdı bölgesidir.

Erkeklerde jinekomasti denilen göğüs meme büyümelerinde, simit olarak adlandırılan bel bölgesine ve gıdıya sıklıkla yapılır. Ayrıca erkeklerde bu yöntemle karın bölgesinde six pack baklava dilimleri olarak bilinen kaslar oluşturulur. High definition veya Hi def olarak adlandırılan BodyTite liposelection estetiği ile kaslı karın görünümü elde edilebilir.

Bodytite Radyofrekans Liposuctionın Avantajları Nelerdir?

En büyük avantajı radyofrekans enerjisi sayesinde ciltte bir nevi ütüleme yaparak sıkılaşma sağlamasıdır.

Bir diğer avantajı ise yağ dokusunu sıvılaştırdığı için klasik liposuction da ve lazer liposakşın da görülen yüzey düzensizlikleri ve cilt dalgalanmaları neredeyse olmaz.

Ağrı ve morarma klasik liposuctiona, laser liposuction ve lazer lipoliz e göre çok daha azdır.

Operasyon ve Sonrası Süreç Nasıldır?

Operasyon hastane koşullarında yapılır. Yapılan bölge sayısına göre değişmekle birlikte ortalama 1-1,5 saat sürer. Aynı gün hastaneden ayrılabilirsiniz. Ameliyat sonrası ağrı neredeyse olmaması ödem ve şişliklerin hızla gerilemesi nedeniyle iyileşme süreci de çok hızlı gerçekleşir. Birkaç gün içinde sosyal yaşama dönülebilir. 3-4 hafta korse kullanmak gerekir. İlk ay yürüyüş dışında spor yapılmamalıdır. Birinci aydan itibaren spor a başlanabilir.

Yapılan bilimsel çalışmalarda bölgesel yağlanma probleminin tedavisi sonrası; kişilerin sosyal hayatta daha aktif oldukları ve özgüvenlerinin arttığı tespit edilmiştir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!