Bilimselliği kanıtlanmış bel inceltici formüller

Bilimselliği kanıtlanmış bel inceltici formüller

Dünyadaki kültürlerin yıllardır kullandığı pek çok formülü siz de keşfedin. Kleopatra ve Kraliçe Nefertitinin güzellik için kullandığı, Hipokratın sağlık ve kilo problemleri için reçete ettiği eşsiz formüllerin ne olduğunu biliyor musun?

Tüm bu doğal formüller, hızlı ve sağlıklı kilo vermeniz için atacağınız temel adımları oluşturur. Hadi gelin beraber bunları inceleyelim.

Çörekotu tohumu yağı: Doğanın kanıtlanmış bel incelticilerinden birisidir. Pek çok araştırma, her gün bu yağı bir çay kaşığı tüketmenin yağ yakma ile olan ilişkisini doğrulamıştır. Her yemekten önce çörekotu yağı almanız, yağ kaybınızı 4 kat arttırır. Sağlıksız vücut yağını normalden daha hızlı değiştirmenize yardımcı olarak bel çevrenizde belirgin incelmeyi sağlar. Her damlası sağlığa yararlı besinlerle dolu olan bu mucizevi yağın, aynı zamanda kan şekerini dengeleyerek iştah bastırıcı ve metabolizma güçlendirici özellikleri de vardır.

Aspir yağı: Sizin de bel bölgeniz bir türlü incelmiyorsa, aspir yağı gibi bir metabolizma hızlandırıcıya ihtiyacınız olabilir. Aspir yağında bulunan omega-6 yağ asidi, vücutta yağ biriktirmek yerine yağ yakımını hızlandırır. Bu sayede kilo vermeniz kolaylaşır. Salatalara veya ılık suya 1 çay kaşığı ekleyebilirsiniz.

Gıda intoleransı: Kontrol edemediğiniz bir açlık sorununuz veya kurtulamadığınız kilolarınız varsa, gıda intoleransınız olabilir. Böylesi durumda, vücudunuz bazı besinleri sindiremez, emilimdeki bu sorunlarla birlikte metabolizmanız yavaşlar ve ne kadar uğraşırsanız uğrasın, bel çevrenizde istediğiniz incelmeyi sağlayamazsınız. Hangi gıdaya karşı intoleransınız olduğunu öğrenmek için de, bir beslenme uzmanına danışarak gıda intoleransı testini yaptırabilirsiniz.

Hormon dengesi:  Yağ yakmanız ve kilo verebilmeniz için hormonlarınızın dengede olması gerektiği gerçeğini unutmayın. Çünkü, hormonlarınız yağdan yapılır. Vücudunuz, ihtiyaç duyduğu gerekli yağları almadan hayati hormonları üretemez. Esansiyel yağları alarak hormonal dengenizi sağlayabilirsiniz.

Yeterli dinlenme ve stres kontrolü: Yetersiz dinlenme ve stres, birçok insanın kilo verme çabalarında başarısız olmasının en önemli nedenlerindendir. Sağlıklı beslenip - yeterli egzersiz yapıyor olsan bile, istenmeyen yağları yakamayabilirsin. Çözüme ulaşmak için, vücudunun kişisel dinlenme ihtiyacını karşılaman ve daha az strese girmen gerekir. Hayatın hangi aşamasında olursan ol, hatta kendini tükenme noktasına gelmiş bulsan bile, seçimlerini doğru yaparak kriz anlarını yönetebilirsin.

Su: Vücudunuz açlık hissi ile susuzluk hissini karıştırdığından dolayı, gün içerisinde yeterli su içmiyor olabilirsin. Kilo vermeni kolaylaştırmak için, günde en az 8 – 10 bardak su içmelisin. Suyu sevmiyorsan, farklı aromalarla tatlandırarak detoks etkisi yaratabilirsin.

Spor: Haftada 3-4 kez yapacağınız egzersiz planı ile basen, karın ve kalçada biriken yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Bir eğitmenle çalışabilir veya yürüyebilirsiniz.

Sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam konusunda kararlı olun!

Bu makale 12 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Dyt. Meltem Yaman
Dyt. Meltem Yaman
İzmir - Diyetisyen
Facebook Twitter Instagram Youtube