Omurga dekompresyon desteği veren Antalgic Trak cihazı, omurgalar arasındaki diskleri yavaş yavaş açarak bunların sinirler üzerindeki baskısını ortadan kaldıran cihazdır.
Omurga Dekompresyonu: Bel ve boyun ağrısına neden olan yapılar üzerinde bası oluşması durumuna omurga kompresyonu denir. Omurga üzerindeki basının kaldırılmasına da ''omurga dekompresyonu'' denir. Omurganın üzerindeki basının kaldırılmasından sonra, orada oluşturulan negatif basınç sayesinde diskin yerine oturması sağlanır. Damar olmadığı için difüzyonla beslenen diskteki hastalıklar diskin beslenmesini bozmaktadır. Negatif basınçla oluşan etki etraf dokulardaki oksijen ve gıda içeren sıvıları problemli bölgeye ulaştırarak diskin beslenmesini sağlan ve iyileşme süreci başlatır.

Antalgic Trak Desteği (Omurga Dekompresyon Cihazı)
Amerika Birleşik Devletleri İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) tarafından omurga fıtıklarında baskı giderici tedavi olarak onaylanmış Antalgic Trak Desteği aynı zamanda eklem hareketliliğini arttırıcı bir omurga dekompresyon sistemidir. Cihaz, omurgalar arasındaki diskleri yavaş yavaş açarak bunların sinirler üzerindeki baskısını ortadan kaldırır. Problemli bölgenin sıvı akışını arttırarak bölgenin hızla iyileşmesini sağlar. Kişiye özel bir uygulamadır. Hastanın problemleri göz önünde bulundurularak, seans sırasında kişiye uygulanan pozisyon (yatay-dikey) özel olarak belirlenir. Tedavi mesafe veya ağırlık değerlerine göre programlanır, Hastanın yaşı ve esnekliğine göre cihazın uygulama süreci değişir.
Antalgic Trak’ın diğer traksiyon sistemlerinden en önemli farkı, uygulamanın kişinin omurga yapısına göre ayarlanması ve tüm vücut yerine, sadece sorunun olduğu yere traksiyon uygulamasıdır

Antalgic Trak Desteğinin Uygulandığı Durumlar:

Omurga Dekompresyonu
⦁ Bel Fıtığı
⦁ Boyun Fıtığı
⦁ Bel Kayması
⦁ Kanal Darlığı

Diğer Durumlar
⦁ Sırt Ağrıları
⦁ Boyun Gerginliği
⦁ Bel Tutulması
⦁ Kalça ve Bacak Ağrıları


Bursa Fizik Tedavi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!