5 dk da ameliyatsız burun estetiği

5 dk da ameliyatsız burun estetiği
 
Eğer burun estetiği olmayı düşünüyorsanız ve ameliyattan korkuyorsanız plastik cerrahi doktorunuza burnunuzun dolgu maddesiyle düzeltilip düzeltilemeyeceğini sorun ve ayrıca ameliyat olmayı düşünüyorsanız ve ameliyattan sonra burnunuzun nasıl bir şekil olacağını merak ediyorsanız plastik cerrahınız size dolgu maddesi ile 8 aylık veya 2 senelik yeni bir burun yapabilir. 8 ay veya 2 sene kullanılan dolgu maddelerinin dayanıklılık süreleri olup bu süre sonunda dolgu maddesi vücut tarafından emilip burununuz yavaş yavaş eski şekline dönecektir. Ve bu süre sonunda eğer burnunuzdan memnun kaldıysanız plastik cerrahınız ameliyat ile aynı burnu yapabilir. Ama bu seferki burnunuz ömür boyudur.


Dolguyla burun estetiği 5 – 10 dk içinde yapılabilecek bir yöntemdir. Önce hastanın burnu doktor tarafından muayene edilir. Resimleri çekilir bilgisayarda gerekli düzeltmeler yapılır. Burun üzerine yüzeysel anestetik bir pomat sürülerek ağrı duygusu giderilir. Daha sonra burun kemiği üzerine dolgu maddesi enjekte edilir ve masaj ile burna istenilen şekil verilir. Herhangi bir alçı ya da sargı yapılmaz 5 dk buz uygulaması yapılır ve kişi evine gönderilir. İsterse aynı akşam yemeğe bile gidebilir.


Her türlü sosyal aktiviteye katılabilir. Kişinin sadece aspirin kullanmaması gerekir ( morluk oluşmaması için) yalnız bu yöntem her kişiye uygulanamaz kime uygulanabileceği ancak doktor muayenesi sırasında anlaşılabilir. Bu yöntem botox ile birlikte de kullanılabilir. Bildiğiniz gibi son iki senedir burun köküne botox enjeksiyonu ile burun ucunu kaldırmak mümkün olmaktadır. Botox tek başına kullanılabileceği gibi dolgu ile birlikte kullanılıp daha iyi sonuçlar almak mümkün olabilir. Botox un etkisi ise 4 – 6 aydır. Bu süre sonunda burun tekrar orijinal haline döner. Uygulama 5 dk içinde yapılır.

Bu makale 9 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

1967 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1979 G.A.T.A. da plastik cerrahi uzmanı oldu. 1971-1992-1994-1996 Bu yıllarda Amerika'nın ünlü plastik cerrahi merkezlerinde çalıştı. 1977 Danimarka hükümetinden burs kazanarak Danimarka'nın en büyük plastik cerrahi merkezinde bir yıl süreyle çalıştı. 1982-85 Londra St. Thomas Üniversite Hastanesi Plastik cerrahi merkezinde çalıştı. 1985 G.AT.A. Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde doçent oldu 1994 Profesör oldu. G.AT.A. Haydarpaşa Eğitim Hastanesi plastik cerrahi klinik direktörü oldu. 1997 G.AT.A. cerrahi bölümler başkanı oldu. 1994-95-97 Bu yıllarda, Amerika'da yayınlanan araştırma eserleri nedeniyle Türk Bilimsel Araştırma Derneğinden (TÜBİTAK) üç kere ödül aldı. 1998 Ocağında G.A.T.A. 'dan ayrıldıktan sonra Erenköy’deki muayenehanesinde çalışmalarını devam ...

Etiketler
Estetik cerrahi
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
İstanbul - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube