Mir tekniği ile rhinoplasty

Mir tekniği ile rhinoplasty
Estetik burun ameliyatlarında yeni tekniğin adına İngilizcede MİR deniyor. Açılımı minimal invazif rhinoplasty ( minimal girişimle burun estetiği) Bu tekniğin en büyük özelliklerinden biri kişi nin görünümünü çok fazla değiştirmeden doğal ve güzel bir görünüm sağlamasıdır. 


Operasyon kapalı teknikle yapılıyor yani tüm ameliyat burun içinden yapılıp burun dışında herhangi bir kesi yada iz olmuyor. Ameliyat genel anestezi altında yapılıyor. Burnun neresinde problem varsa o bölgeye müdahale ediliyor. Burnun kemik yapısı normal fakat burun ucu etli, iri ve geniş ise kemiklere hiç dokunmadan sadece ucundaki problem çözümleniyor. Etli ise inceltiliyor geniş ise daraltılıyor, yüksek ise indiriliyor, alçak ise yükseltiliyor. Burun ucu normal ancak burun sırında kemik çıkıntısı varsa kemik törpülenerek yeni şekil veriliyor. 


Eğer hem uçta hem kemikte bozukluk varsa her ikisi de düzeltiliyor. Aynı zamanda kişide deviasyon burun eti gibi nefes almayı engelleyen bir durun söz konusu ise estetik ameliyat ile birlikte mutlaka deviasyon ve konka ( burun eti) ameliyatlarıda yapılıp nefes yolu açılıyor. Kişide nefes alma zorluğu yoksa estetik ameliyat bu teknik sayesinde 30 dk sürüyor ve kişi 4 – 5 saat sonra evine gidebiliyor. Morluk ve şişlik çok az ağrı ise hemen hemen hiç olmuyor.
 

Bu makale 7 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

1967 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1979 G.A.T.A. da plastik cerrahi uzmanı oldu. 1971-1992-1994-1996 Bu yıllarda Amerika'nın ünlü plastik cerrahi merkezlerinde çalıştı. 1977 Danimarka hükümetinden burs kazanarak Danimarka'nın en büyük plastik cerrahi merkezinde bir yıl süreyle çalıştı. 1982-85 Londra St. Thomas Üniversite Hastanesi Plastik cerrahi merkezinde çalıştı. 1985 G.AT.A. Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde doçent oldu 1994 Profesör oldu. G.AT.A. Haydarpaşa Eğitim Hastanesi plastik cerrahi klinik direktörü oldu. 1997 G.AT.A. cerrahi bölümler başkanı oldu. 1994-95-97 Bu yıllarda, Amerika'da yayınlanan araştırma eserleri nedeniyle Türk Bilimsel Araştırma Derneğinden (TÜBİTAK) üç kere ödül aldı. 1998 Ocağında G.A.T.A. 'dan ayrıldıktan sonra Erenköy’deki muayenehanesinde çalışmalarını devam ...

Etiketler
Estetik burun ameliyatı
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
İstanbul - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube