Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük

Aile Danışmanı - Ankara
5.0

Aile Danışmanlığı, Bireysel Terapi, Evlilik Problemleri ve Boşanma

“Kübra hanımdan özgüven eksiliğimden dolayı bireysel danışmanlık aldım. Kendisiyle uzun bir terapi s...” Devamı

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük , Yüksek Lisans eğitimimi Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde tamamlayarak Uzman Aile ve Evlilik Danışmanlığı unvanını aldım. ön lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler alanında tamamladım, lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamladım. Şu anda İstanbul Üniversitesinde Çocuk Gelişimi Lisans eğitimine devam etmekteyim. Gazi Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimimi tamamladım. İlişki Terapileri Enstitüsünde Cebrail Kısadan Cinsel Terapi, Duygu Odaklı Çift Terapisi ve Boşanma Terapisi eğitimleri aldım. Dr. Nevin Dölekten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Kriz, Travma ve Yas Danışmanlığı eğitimlerini aldım. Davranış Bilimleri Enstitüsünde Emre Konuktan EMDR eğitimimi tamamladım. Ev Okulu Derneğinden Çocuk Projektif ve Çocuk Objektif Testleri Eğimi aldım. Selçuk Üniversitesinden Oyun Terapisi eğitimimi aldım. Yetişkin, Çift ve Çocuk Ergen alanında ilgili birçok eğitime katıldım.  Ankara’da yaşamaktayım. Kurucusu olduğum Meira Psikolojik Danışmanlıkta hizmet vermekteyim.

Uzmanlık Alanları ve Çalıştığı Konular ;

Bireysel Danışmanlık

Aile Danışmanlığı

Çift Terapisi

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Yetkinlikler ;

EMDR Terapi

Çözüm Odaklı Terapi

Kriz, Travma ve Yas Danışmanlığı

Aile Değerlendirme Ölçeği

Oyun Terapisi

Mindfulness Eğitimi

Aile ve Çift Terapisinde Kullanılan Teknikler Eğitimi

Yetişkin Testleri;

Yetişkinlerde İlk Görüşme Teknikleri ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Testi

Beck Anksiyete Ölçeği, Beck Depresyon Envanteri

STAI-TX, FOTÖ DAS

Kent Egy

Kişilik İnanç Ölçeği

Kısa Kognitif Muayene Çizelgesi

Mini Mental Durum Testi

SCID Kişilik Envanteri

SCID-II

SCL-90-R

Yale Brown Obsesyon Kompülsiyon Ölçeği)

Çocuk Testleri; AGTE ( Ankara Gelişim Tarama Envanteri)

Metropolitan Okul Olgunluğu

Frankfurter (Konsantrasyon ve Dikkat Testi)

Peabody (Resim, Kelime Testi)

Porteus Labirentleri Testi

Kent E.G.Y. Testi

Bender Gestalt ( Görsel Motor Algılama Testi)

Gesell ( Gelişim Figürleri Testi)

Goodenough Harrıs ( İnsan Resmi Çizme Testi)

Bir İnsan Çiz Testi, Aile Çiz Testi

Bir Ağaç Çiz Testi, D-10 Testi

Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi

Cümle Tamamlama Testi

Kızılırmak Mah. Dumlupınar Bulvarı.9/A Blok 8.kat No :305 YDA CENTER Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Aile Danışmanlığı Bireysel Danışmanlık Boşanma Danışmanlığı Bütünsel ve Çözüm Odaklı Terapi Cinsel terapi Devamı
İmkanlar
Online Doktor Danışma Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük , Yüksek Lisans eğitimimi Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde tamamlayarak Uzman Aile ve Evlilik Danışmanlığı unvanını aldım. ön lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler alanında tamamladım, lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamladım. Şu anda İstanbul Üniversitesinde Çocuk Gelişimi Lisans eğitimine devam etmekteyim. Gazi Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimimi tamamladım. İlişki Terapileri Enstitüsünde Cebrail Kısadan Cinsel Terapi, Duygu Odaklı Çift Terapisi ve Boşanma Terapisi eğitimleri aldım. Dr. Nevin Dölekten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Kriz, Travma ve Yas Danışmanlığı eğitimlerini aldım. Davranış Bilimleri Enstitüsünde Emre Konuktan EMDR eğitimimi tamamladım. Ev Okulu Derneğinden Çocuk Projektif ve Çocuk Objektif Testleri Eğimi aldım. Selçuk Üniversitesinden Oyun Terapisi eğitimimi aldım. Yetişkin, Çift ve Çocuk Ergen alanında ilgili birçok eğitime katıldım.  Ankara’da yaşamaktayım. Kurucusu olduğum Meira Psikolojik Danışmanlıkta hizmet vermekteyim. Devamı

Uzmanlık Aldığı Kurum

ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 05.2015
Deneyim: 8 Yıl

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Aile Danışmanlığı Bireysel Terapi Evlilik Problemleri ve Boşanma Evlilik öncesi danışmanlık Çift ve Aile Terapisi Devamı

Deneyimler

Meira Psikolojik Danışmanlık / Uzm. Aile ve Evlilik Danışmanı Kübra Büyük (2022 - Devam ediyor)
Sigarayla Savaşanlar Derneği ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi (2021 - 2022)
Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi / Stajyer Aile ve Evlilik Danışmanı (2019 - 2020)
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü / Stajyer Sosyolog (2017 - 2017)
Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi / Stajyer Öğretmen (2017 - 2017)
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü Demetevler Fatma Üçer Huzurevi / Stajyer Sosyal Çalışmacı (2015 - 2015)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 62 76

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
mb
Mer*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce
Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük

Kübra hanımdan özgüven eksiliğimden dolayı bireysel danışmanlık aldım. Kendisiyle uzun bir terapi süreci geçirdik. İkinci seanstan itibaren kendimdeki gelişimin farkına vardım ve bu durum beni çok mutlu etti. Kendisi çok güler yüzlü ve ilgili bir yaklaşıma sahip. Kendimde sahip olduğum fakat farkına varmadığım olumlu özelliklerimi fark etmemi sağladı. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

HH
Hat*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kübra hanım ile online görüşmeye başladık başta bu sürecin nasıl geçeceğini bilmiyordum kaygılarım vardı. Ancak oldukça verimli bir terapi süreci geçirdik. Ergen annesi olarak başvurmuştum oldukça fazla çatışma yaşıyorduk, şuanda daha iyi iletişim kurabiliyoruz. Herkese tavsiye ederim her şey içinde teşekkür ederim, Kübra hanım sevgiler.. 💐

AK
Alp*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Eşimle birlikte ilişki danışmanlığı için başvurmuştuk. O zamanlar bizim için çok zor ve sıkıntılı bir süreçti ve bu süreci şuan atlatabildiysek bu Kübra hanım sayesinde her şey için teşekkür ederiz… 💐

MD
Mel*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Nişanlılık sürecinde yaşadığımız sıkıntılar için başvurduk ve bu süreçte ilişkimizi ve kendimizdeki problemleri 3.seansta çözmeye başladık şuanki geldiğimiz zamanda partnerim ve ben bu süreci mutlu bi şekilde tamamladık. İyiki varsınız Kübra hanım.

Süm*** Ü***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kübra hanımın bana birçok katkısı oldu, gerek kendime karşı hislerim gerekse çevreye karşı düşüncelerim ciddi manada değişti. Gitmeyi düşünen herkese şiddetle tavsiye ederim, çünkü kendisi danışanlarını gerçekten önemsiyor ve can kulağıyla dinliyor. Başka aile danışmanı arayışına girmem bile. Birçok kişinin hayatına güzel bi dokunuş sağlayacağından eminim. Çünkü bende öyle oldu, kendime karşı fikrim değişti her duygumu kabullenmemi öğretti. Kübra hanıma burdan çok teşekkür ediyorum. Hayırlı bol bereketli çalışmalar diliyorum.

GG
Gam*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kübra hanım, profesyonel eğitimleri ile donanımının yanında çok ilgili, tutarlı ve yardım elini uzattığını hissedebildiğiniz bir uzman. Tamamen danışan odaklı çalışıyor ve çözüme ulaşabiliyor. Kendisini yürekten tavsiye ediyorum.

KK
Ker*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kübra hanım ile aile içi ilişkilerimle yaşadığım sorunlarda tanıştık, anlaşmazlıklar oldukça fazlaydı ama bu süreci kendisi ile atlatmayı başardım. Yaklaşımı ve ilgisi çok iyi güler yüzü ve pozitif yaklaşımı seanslara yansıyor. Kendisine teşekkür ediyorum.

ŞS
Şey*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kendisi profesyonel ve çok ilgili alanında uzman bir kişi size yaklaşım biçimi çok güzel sizin memnun olmanız için elinden geleni yapıyor herkese tavsiye ederim.

Fat*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kübra hanım ile zorlu bir ilişkimi sonlandırdığımda tanıştık; o dönem özşefkatim oldukça düşüktü, yemek yemeyi reddettiğimden ellerim titriyordu. Kendisi pozitif yönlerimi görmemi sağlayarak ne kadar değerli olduğumu bana hatırlattı. Mükemmelliği değil mutlu olmanın özgürlüğünü seçmemi sağladı. Teşekkür ederim.

MK
Mus*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kübra Hanım ile konuşmak çok iyi geldi. Olumlu enerjisinden ve mesleki tecrübesinden çok memnun kaldım. Teşekkür ediyorum.

Sık Sorulan Sorular

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük ile nasıl iletişime geçerim?

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük için nasıl randevu alabilirim?

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504746276

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzman Aile Danışmanı Kübra Büyük Aile Danışmanı uzmanıdır. Aile Danışmanlığı, Bireysel Terapi, Evlilik Problemleri ve Boşanma alanlarında hizmet veriyor ve Aile Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık, Boşanma Danışmanlığı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube